>

110-ту річницю видатного українського гумориста Степана Олійника відзначили в Миколаївці

110 річниця гумориста Степана Олійника - Миколаївка

Цьогоріч Миколаївський район традиційно святкував 110-річницю з Дня народження видатного земляка, поета-сатирика Степана Івановича Олійника, повідомляє Миколаївська РДА. Щороку, більше трьох десятиліть поспіль, проводиться в районі фестиваль «Олійниківські дні», який в повній мірі є святом гумору, сердечності, зустрічей і привітань. Щороку приїздять сюди письменники, журналісти, співаки, композитори, актори театрів та кіно та інші митці. Ось і цього року район відвідала почесна делегація на чолі з заслуженим діячем мистецтв України, мистецтвознавця, доктором філософії мистецтва, донькою письменника Лесею Степанівною Олійник.

110 річниця гумориста Степана Олійника - Миколаївка - 3

110 річниця гумориста Степана Олійника - Миколаївка - 1

Фестиваль-2018 в Миколаївському районі тривав два дні. Першого дня, в суботу, почесні гості відвідали палац Куріса, що в селі Ісаєве, де зустрілись з головою Миколаївської районної державної адміністрації Висоцькою Л. А., Ісаївським сільським головою Черненко Л. В., директором Ісаївського професійного аграрного ліцею Ісаєнком С. А., оглянули палац, поспілкувались та почаювали за старовинним сімейним столом сім’ї Курісів. Потім делегація прибула до Ісаївського будинку культури, де на артистів вже очікували ісаївці та жителі району.

Неабияке задоволення отримали глядачі від концерту цього вечора. До концертної програми увійшли виступи гостей свята, учасників художньої самодіяльності Ісаївського будинку культури та перегляд знаменитого фільму за твором С. І. Олійника «Пес Барбос і незвичайний крос». Леся Степанівна теж тепло вітала ісаївців та подарувала жителям села нещодавно надруковану книгу творів С. І. Олійника.

Наступного дня свято продовжилось в селі Левадівка, на батьківщині великого сатирика. Зранку на подвір’ї Левадівського НВК зібрались учні, педагоги з усього району та громадськість. Голова районної державної адміністрації Л. А. Висоцька, голова Миколаївської районної ради В. Л. Купченко, депутат Одеської обласної ради Хачатрян К. А. зустріли почесних гостей та всі разом біля погруддя С. І. Олійника вшанували його пам’ять та поклали до підніжжя квіти. При вході до музею С. І. Олійника гостей зустріли та привітали виступами і українським короваєм дітки в українських костюмах.

110 річниця гумориста Степана Олійника - Миколаївка - 2

Завідуюча меморіального музею С. І. Олійника Валентина Панкова провела для гостей «Степанової весни» традиційну змістовну екскурсію залами музею, розповідаючи про славетного земляка, а учні читали його вірші та прозу.

Учням навчальних закладів Миколаївського району – переможцям творчого конкурсу «Наш Степан Олійник» були вручені нагороди:

  • серед учнів 10-11 класів: 1 місце – Кузьменко Дарині, 2 місце – Бенькову Денису, 3 місце – Каспаровій Карині;
  • серед учнів 5-9 класів: 1 місце – Чудак Ксенії, 2 місце – Ілінкуці Віктору, 3 місце – Кравченко Анні,а Михайлюк Крістіна отримала диплом за творчу роботу.

Далі всіх присутніх було запрошено до виставкової кімнати, де розміщені роботи художника Миколи Митрофановича Вилкуна. Гостей тут зустрічав сам автор картин. Тут же грамотами та подарунками були нагороджені переможці районного конкурсу дитячих малюнків «Світ Олійника очима дітей», який було проведено напередодні свят:

  • 1 місце – Шандранцова Олександра,
  • 2 місце – Михайлуца Катерина, Колесник Сергій, Реклізон Анастасія, Бєла Світлана,
  • 3 місце – учні 6-А класу Миколаївського НВК (колективна робота), Янов Віктор, Косюга Станіслав, Цигольник Маргарита, Поротікова Дарина і Осадча Владислава.

Також цього дня до уваги левадівців був представлений святковий концерт за участю іменитих гостей та учасників художньої самодіяльності, під час якого з вітальним словом до присутніх звернулась голова Миколаївської районної державної адміністрації Лариса Адольфівна Висоцька: «Нам необхідно шанувати пам’ять наших предків. Дотримання традицій – є запорукою гарної держави. Бажаю нам всім і надалі щороку продовжувати традиційно відзначати «Олійниківські дні» в районі. Сподіваюсь, що Леся Степанівна Олійник ще довгі роки приїздитиме до нашого району та даруватиме нам спілкування з митцями української культури та своїм прикладом показуватиме, що сім’я – це найголовніше в житті. Бажаю всім присутнім гарно відпочити та отримати задоволення від концерту».

Всіх присутніх радували своїми запальними виступами гості свята та учасники художньої самодіяльності.

Поделиться статьей в социальных сетях: