>

15-річна історія: найближчим часом буде затверджена схема передачі села Пасіного

Схема передачі села Пасічне

Схему передачі села Пасічного, яке знаходиться між Саратським та Тарутинським районом мають затвердити за тиждень. Вже понад 15 років сторони не можуть визначитися, кому має підпорядковуватися населений пункт. Про це йшлося на нараді за участі всіх представників конфлікту та очільника ОДА Максима Степанова, повідомляє прес-служба ОДА.

Востаннє проблему розглядали навесні цього року, але відпрацьований механізм передачі села від Тарутинського району Саратському досі не діє. Райони ніяк не можуть визначити площу ділянки, яку мають віддати, та розмір земельних паїв, що отримають мешканці села. Наразі мова йде про 2000 га, але, за словами представників Саратського району, цього замало, щоб Пасічне нормально розвивалося, та вимагають вдвічі більше. Проте сусіди на це не погоджуються.

«Я гадаю треба знайти компроміс. Так керівництво Тарутинського і Саратського районів мають погодити за тиждень всі схеми, із картами та всіма матеріалами, аби ми поставили крапку в цьому питанні. Щоб те рішення, яке ви винесете на сесію, було підтримано всіма. Прошу обидва райони подумати, як цю проблеми вирішити, адже в селі 464 людини, які мають нормально жити!» — наголосив Максим Степанов.

Проблема виникла через складну ситуацію із ДП «Чорноморске», розташоване в селі Пасічне. З радянських часів це був військовий колгосп, але в 2011-му Кабмін зробив підприємство державним та передав його Міністерству агрополітики. У підсумку ДП отримало у тимчасове користування землі полігону «Тарутино», який знаходиться на балансі Міноборони, і в постійне користування ділянку майже на 130 га, де розташоване село Пасічне. Все це призвело до того, що населений пункт територіально знаходиться в Тарутинському районі та сплачує там податки, але адміністративно підпорядковується Саратському.

Більш того, люди роками не можуть приватизувати землю, оскільки вона знаходиться на балансі ДП «Чорноморске». В середині 2000-х підприємство визнали банкрутом, та наразі триває процедура санації, тож будь-яка передача землі за законом не можлива. Також через юридичні колізії у мешканців села є проблеми із користуванням ЛЕП та водогоном.

Наразі зрушити питання з місця має саме передача землі між районами. Після цього рішення мають винести на сесію Саратської райради, яка має відбутися вже наприкінці вересня.

Поделиться статьей в социальных сетях: