>

5 мешканців Савранського району отруїлись грибами

Рятувальники застерігають: обережно – отруйні гриби!
4 липня о 8:30 до Служби порятунку «101» надійшла інформація від головного лікаря Савранської районної лікарні про те, що до лікарні 4 липня близько 5 години госпіталізовано 5 мешканців с. Концеба Савранського району з діагнозом отруєння грибами: три жінки, одна з них вагітна та два чоловіка.

Зі слів постраждалих — компанія з 6 чоловік (один чоловік до медичного закладу не звертався), частували гриби вдома, які на передодні назбирала в лісосмузі. Хворих переведено до Одеської обласної лікарні, де вище зазначені 4 особи письмово відмовились проходити лікування та повернулись додому, а під наглядом лікарів залишилась вагітна жінка стан здоров’я – середньої важкості з позитивною динамікою. Надзвичайна ситуація на контролі.

Співробітники Служби порятунку «101» звертаються до всіх грибників та любителів грибних страв. Будьте пильними та обережними! Утримуйтесь від збирання дикорослих грибів та не купуйте їх на стихійних ринках! Пам’ятайте, що навіть їстівні гриби можуть стати небезпечними, якщо вони збиралися поблизу шосейних доріг, промислових підприємств тощо. Крім того, не забувайте, що отруєння може викликати і неправильне приготування грибів. Небезпечним є придбання сушених грибів, вид яких неможливо визначити.

Також не забувайте про те, що гриби належать до продуктів, які швидко псуються, тому переробляти їх слід у день збирання. Зберігати свіжими їх можна не більше 18-24 годин при температурі не вище 10°С (тобто в холодильнику).

Страву з їстівних грибів можна зберігати на холоді також не більше доби. Якщо ж, незважаючи на застереження, ви збирали та вживали дикорослі гриби, і через 6-10 годин з’явився біль у животі, нудота тощо, необхідно негайно звернутися до лікарів для проведення обстеження та отримання кваліфікованої допомоги в разі потреби.

Пам’ятайте, що від своєчасності отримання медичної допомоги може залежати ваше життя! Бережіть себе! В екстрених ситуаціях телефонуйте до Служби порятунку «101».

Поделиться статьей в социальных сетях: