>

68 пацієнтів вже скористалися допомогою одеського центру нефрології

науково-практична конференція «Нирки та здоров’я жінки»

В Одеському обласному центрі нефрології та діалізу, який відкрився у грудні 2017 року, нирково-замінну терапію отримують вже 68 хворих на хронічну хворобу нирок. Більше половини з них — скористалися такою спеціалізованою допомогою вперше. Загалом, лікарі Центру оглянули 140 пацієнтів. Про це повідомив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов під час відкриття науково-практичної конференції «Нирки та здоров’я жінки», повідомляє прес-служба ОДА.

«На початку 2017 року в нашому регіоні перебували 576 хворих, які потребували лікування ниркових хвороб. Але відповідну процедуру гемодіалізу або перитонеального діалізу проходило лише 60% людей. Решта просто вмирали, і це — просто жахливо. Тому ми відкрили Центр нефрології і діалізу минулого року. Його відкриття зробило процедуру доступною для всіх. Особливо для мешканців Одеси. Нирково-замісну терапію отримують вже 68 пацієнтів із хронічною хворобою нирок V стадії. Тобто люди, життя яких напряму залежить від цих процедур. З них 36 пацієнтів вперше почали отримувати цю терапію. Наразі проводиться подальший ремонт в амбулаторно-поліклінічному відділенні», — заявив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

У 2018 році планується відкриття в Одеському обласному центрі нефрології та діалізу клініко-діагностичної лабораторії, кабінету функціональної діагностики, кабінету ультразвукової діагностики. Це дозволить проводити повне обстеження хворих нефрологічної групи.

Зазначимо, проведення Науково-практичної конференції в Одесі присвячено Всесвітньому дню нирки. Під час заходу спеціалісти-практики розглядають актуальні для української медицини питання нефрології, діалізу та трансплантації, проблеми діагностування патологій нирок, а також нові методи лікування і профілактики.

Довідка: Всесвітній день нирки — ініціатива, покликана привернути увагу світової спільноти до профілактики та обізнаності про хронічні хвороби нирок, знизити частоту захворюваності та покращити якість життя громадян через профілактику. Цей день відзначається з 2006 року кожного другого четверга березня за ініціативи Всесвітнього нефрологічного суспільства і Міжнародної федерації ниркового фонду.

Поделиться статьей в социальных сетях: