>

Аграрії області стали збирати більший врожай на меншій площі

Wheat crop ready for harvest, close-up, Australia

Сільчани підбивають підсумки щедрого цьогорічного урожаю. Як доповів на одный із підсумкових нарад начальник управління агропромислового розвитку Березівської РДА С. Цапкаленко в поточному році аграрії району збирали врожай ранніх зернових культур з площі 45,6 тис. га. Ця площа дещо менша, ніж зазвичай, тому що суха несприятлива осінь не дала змоги посіяти в повному обсязі озимі культури. Недосів озимини, а це 5-6 тис. га було компенсовано збільшенням площ посіву ярових культур – таких як горох, нут, сорго, просо. Значні площі в поточному році засіяні зерновою кукурудзою.

До збирання ранніх зернових – пшениці, ячменю озимого та ярого, вівса, гороху – було підготовлено 194 комбайна, які є в агроформуваннях та в одноосібників, а також 40 агрегатів  залучено з-за меж району та області. Треба зазначити, що до початку жнив в цьому році аграріями було придбано 7 нових високопродуктивних комбайни, що в свою чергу дало змогу значно пришвидшити збиральні темпи роботи та зберегти сотні тонн зерна. Нові комбайни придбані в ПП «Хлібопродукт», ТОВ «ЮгАгроСервіс», СФГ «Іванішин», ФГ «Владлен», АФГ «Сатурн», ТОВ «Кранц», СФГ «Клєщенко».

В цілому жнива пройшли організовано — в стислі терміни та з виконанням всіх агротехнічних вимог, що є результатом умілої, наполегливої праці керівників агропідприємств усіх форм власності.

Отримано вагомий врожай зернових, який значно перевищив результат минулого року. Так, агропідприємства, які надають звітність до органів статистики, зібрали більше 125,5 тис. тонн зерна, при середній врожайності 35,3 ц/га, що складає 125 % до рівня 2015 року. З урахуванням того, що значні площі зернових зібрані одноосібними селянськими господарствами – валовий збір зерна складає в межах 160 тис. тонн, що майже на 15 тис. тонн більше минулорічного показника.

В даний час йде збирання проса, на ланах дозріває сорго та кукурудза. В поточному році сільські трудівники району мають можливість зібрати рекордний врожай зерна.

Нинішній високий намолот зернових – результат поєднання весняних сприятливих погодних умов, додержання агротехнічних вимог вирощування сільськогосподарських культур, запровадження сучасної техніки, збільшення використання мінеральних добрив, засобів захисту рослин та ефективна організація виробничого процесу під час жнив.

Урожайність зернових в середньому по району склала 35,3 ц/га (на 7 ц/га більше рівня минулого року), а по окремим культурам:

— озима пшениця – 36,6 ц/га (на 7 ц/га більше 2015 року)

— озимий ячмінь – 33,7 ц/га (на 7,1 ц/га більше)

— ярий ячмінь – 34,4 ц/га (на 8,3 ц/га більше)

— овес – 27,6 ц/га (на 3,4 ц/га більше)

— горох – 30,4 ц/га (на 12,3 ц/га більше)

В поточному році більше 10-ти агропідприємств отримали врожайність, що перевищує 40 ц/га, а в минулому році було тільки одне.

Поделиться статьей в социальных сетях: