>

Агрокластер «Фрумушика-Нова» з’явиться на Одещині

Агрокластер «Фрумушика-Нова»

На південному заході регіону змінюють підхід до розвитку територій: голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов підписав розпорядження про запуск агрокластеру «Фрумушика-Нова».

Протягом трьох років пілотний проект будуть втілювати у Тарутинському районі. Про це повідомила заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Світлана Шаталова, повідомляє прес-служба ОДА.

«В Одеській області запустили агрокластер Фрумушика-Нова, який стане центром екологічного та сільського туризму. Завдяки пілотному проекту ми зможемо зберегти культурну та природну спадщину регіону. Окремий акцент — розвиток сільського господарства, тваринництва і стимулювання до індивідуального підприємництва. Це дасть можливість реалізувати ресурсний, економічний та соціальний потенціал Тарутинського району», — зауважила заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Світлана Шаталова.

Зазначимо, ідея кластерного розвитку закладена у Стратегічному плані дій Максима Степанова «Розумний регіон» на 2017-2019 роки. Науковці підготували техніко-економічне обґрунтування проекту. На думку експертів, ініціатива є унікальним прикладом співпраці органів влади, бізнесу та науки, що є запорукою успішної кластерної моделі.

Планується, що на території агрокластеру буде реалізована ціла низка важливих заходів. Зокрема, передбачено створення науково-дослідного центру. До його складу увійдуть представники провідних вищих навчальних закладів Одеси. Окремо, розвиватимуть нові види промислової та сільськогосподарської діяльності. Наприклад, через зміну клімату виникла можливість вирощувати лаванду. На місці організують її переробку, а в період цвітіння – екскурсії на лавандові поля.

Окрему увагу приділятимуть розвитку міжнародного співробітництва — зокрема, йдеться про співпрацю з італійськими та німецькими підприємствами, а також з Академією наук Молдови. Очікується, розвиток агрокластеру сприятиме збільшенню інвестицій та формуванню сучасної структури економіки Одеської області.

Поделиться статьей в социальных сетях: