>

Американські волонтери Корпусу Миру в Саврані

Корпус Миру - волонтери - Саврань

Корпус Миру є урядовою організацією США, що скеровує американських добровольців до країн світу з метою надання технічної допомоги та зміцнення миру і дружби між людьми різних національностей і культур. З часу заснування організації президентом Джоном Ф. Кеннеді у 1961 році, більш ніж 210 000 добровольців Корпусу Миру працювали у 139 країнах світу та реалізовували програми у сфері освіти, розвитку бізнесу, захисту навколишнього середовища, сільського господарства та охорони здоров’я.

Сьогодні волонтери Корпусу Миру проходять службу і в Одеській області. Один із них Роберт Фресенієс — «ровесник» Савранського молодіжного центру «Нове покоління», який 2 роки свого життя в Україні присвятив безоплатній допомозі дітям та молоді не лише Савранщини, а й інших регіонів країни: Хмельницька, Миколаївська, Львівська, Одеська, Рівненська, Київська, Вінницька області.

Корпус Миру - волонтери - Саврань - 2

Роберт психолог-криміналіст і в минулому морський піхотинець, який побував у гарячих точках Іраку та Афганістану. Ми часто цікавимось: Чому Україна? «Я бачив по новинах революцію та інформацію про військові дії. Я був на війні. Це завжди погано. Від цього страждають всі, але найбільша підтримка потрібна дітям» — відповідає він.

Корпус Миру - волонтери - Саврань - 1

Саме тому свої зусилля Роберт поклав на надання можливостей місцевій молоді та підготовці до змістовного самостійного життя в демократичному суспільстві. Він проводить заняття з англійської, навчає гри в бейсбол, фрізбі та американський футбол, проводить табори та семінари на різні актуальні теми, розробляє методики роботи з молоддю, розвиває громадянське суспільство та багато іншого. А нещодавно розповів про своє життя в Саврані телеканалу «1+1».

Для багатьох він не просто наставник чи товариш, а й приклад для наслідування. Він щирий, усміхнений, чутливий та завжди готовий прийти на допомогу в будь-якій ситуації. Роберт полюбляє та цінує українські традиції, історію і культуру, захоплюється людьми та природою, а ще називає свою українську сім’ю другою родиною.

Завдяки старанням та самовіддачі Роберта молодь Савранщини має інвентар для гри в бейсбол, більше 140 книг англійською мовою та інший інвентар. У 2017-2018 рр. Роберт Фресенієс розробив проект створення молодіжного центру в с. Концеба Савранського району. Частину коштів на створення центру надала Концебівська сільська рада, іншу — громадяни США через краудфандингову платформу Корпусу Миру. 13 лютого 2018 року відкрився молодіжний центр, який є одним із перших в Україні філіалів і напрацьовує унікальні практики роботи з сільською молоддю, що може стати міцним базисом для подальшого впровадження досвіду в селах та селищах по всій країні.

Корпус Миру - волонтери - Саврань - 3

Вже через 3 тижні в Роберта закінчується контракт на волонтерську службу в Україні і він повертається в рідне містечко Оранж-Каунті, штат Каліфорнія, США. Тож, якщо ви ще не знайомі з Робертом або давно не зустрічались — саме час надолужити, бо він вартий вашої уваги!

А ми тим часом бажаємо Роберту великих мрій та сил на їх втілення, бо добрі справи добрим людям завжди повертаються!

Сергій НИЗЬКОХАТ

Поделиться статьей в социальных сетях: