>

Ананьївський міський голова Павло Маковецький про міські проблеми та шляхи їх вирішення

Ананьївський міський голова Павло МаковецькийНа фото: Павло МАКОВЕЦЬКИЙ, міський голова Ананьєва

— Павле Іллічу, ми давно не спілкувались з Вами про справи міські. Що робиться у місті з виконання програми соціально-економічного розвитку?

— Дійсно, ми давно не зустрічались. За цей час було вирішено дуже багато поточних питань, які в тій чи іншій мірі впливають на хід справ у місті. Але є ряд проблем, які потрібно буде негайно вирішувати.

— Передусім нас цікавить вирішення проблем з водопостачанням в східній частині міста, бо вона виникла «традиційно» в дуже гарячу пору року.

— Я з вами повністю згоден, адже це не дуже добра тенденція, над усуненням якої ми активно працюємо, але вирішити її в цьому році не вдалося. І причин цьому кілька. По-перше, розпочався сезон активної поливки городини, що призводить до значного збільшення використання води. До цього часу ми щодоби використовували майже 2 тис. м³ води, і нам цього вистачало. Тепер вода на всіх насосних станціях закінчується близько 11 години ранку, і нам потрібно додатково вмикати насоси, щоб заповнити резервуари на вечір. По-друге, частина мешканців міста несанкціоновано забирає воду з мережі, заповнюючи свої ємності повз лічильника, а це — у кого за раз 3 куба, а у кого – і 5-6 кубів. І такі випадки не поодинокі.

— Які заходи будуть вжиті з боку міської влади та Водоканалу?

— Ми провели чергове засідання виконавчого комітету, в ході якого були розроблені заходи щодо стабілізації ситуації. Серед них – підвезення води автоцистерною. Застосовуємо ми і непопулярне рішення – на літній період подавати воду споживачам за графіком, який затверджено виконкомом та опубліковано у місцевих ЗМІ.

Крім того, Водоканалу рекомендовано не лише посилити контроль за використанням води та за її сплатою, а й купити спеціальне обладнання, яке виявляє несанкціоноване підключення до міської водогінної мережі. Таке обладнання вже давно використовують наші сусіди.

Вже перераховано кошти на придбання металевої ємності, а також ми робитимемо все можливе, щоб запустити в експлуатацію нову артезіанську свердловину на Гагаринській насосній станції.

Сподіваюся, що ці та інші заходи сприятимуть стабілізації водопостачання в спекотний літній період.

— До нас телефонують стривожені городяни, питають, чому вода йде з хлоркою?

— Відповідь проста: нам необхідно проводити планові роботи щодо знезараження водогінної мережі. Особливо це стосується літнього періоду. Отож, знезаражуватимемо частіше, ніж в інші пори року. Крім того, ми виконуємо рекомендації спеціалістів, які постійно проводять аналіз води і надають свої висновки.

— Крім проблем з водопостачанням, чим живе місто та що робиться з його благоустрою?

Проводиться прибирання вулиць, їх обкіс, полив квітів, дерев, кущів, наводимо порядок на міському кладовищі. Незабаром розпочнеться і ямковий ремонт наших доріг, оновляться дорожні знаки та розмітка, будуть продовжені роботи з вуличного освітлення, матеріали для цього вже придбано. Будемо продовжувати також ремонт міського стадіону. Заплановано багато інших заходів, реалізація яких розпочнеться дуже скоро, бо цьому сприяє наша фінансово-економічна ситуація, в результаті якої бюджет нашого міста наповнюється.

Дякуємо вам за інтерв’ю, бажаємо успіхів.

Олексій НІКІТІН

Поделиться статьей в социальных сетях: