>

Андріївські вечорниці в бібліотеці

Серед осінньо-зимових свят для молоді виділяється, мабуть, найцікавіше — день Андрія Первозванного, чи, як його ще називають у народі — Калита. Свято припадає на 13 грудня і є логічним продовженням молодіжних гулянь, де юнаки і дівчата шукали собі пару для майбутнього подружнього життя. Ця давня традиція – прекрасний витвір людської фантазії, призабутої сьогодні, яку хочеться повернути до життя, щоб ожила одна із сторінок молодості наших предків.

 


Напередодні свята Андрія в медіа – центрі Татарбунарської районної бібліотеки відбулися молодіжні гуляння, які спільно підготовили та провели працівники бібліотеки та Татарбунарського районного історико – краєзнавчого музею для студентів 1 курсу ПТАУ.
Прослухавши інформацію про історію свята юнаки та дівчата стали активними учасниками святкових дійств.
Для хлопців: Калита — медовий солодкий корж який підвішували до стелі поверх голів і кожний парубок повинен підстрибнути і вкусити шматочок коржа. Охороняв його Пан Калетинський який обирався серед присутніх молодих людей – найсильніший та найспритніший.

Дівчата: намагалися дізнатися імена майбутніх наречених, професію судженого, та чи чекати в цьому році кохання, одруження. Все це перемежовувалось піснями, легендами, переказами та веселощами.
В медіа – залі ожили ігри і забави нашого народу. Працівники культури, роблять все щоб і надалі не пішли у забуття традиції наших предків. Міцний наш рід, жива у ньому пам`ять про минуле. Тож бережімо цю прекрасну, невичерпну скарбницю – у ній розум, кмітливість, гумор, надія. Хай у вас завжди живим вогником світяться обереги пам`яті!

Провідний бібліотекар відділу обслуговування Татарбунарської ЦРБ Гажийська Н.В.

Поделиться статьей в социальных сетях: