>

Багато необхідних даних тепер можна буде знайти на геопорталі містобудівного кадастру Одеської області

геопортал містобудівного кадастру

В Одеській області запрацював геопортал містобудівного кадастру — про це повідомили в управлінні з питань містобудування та архітектури Одеської обласної державної адміністрації. На сайті http://gradportal.od.ua/ можна знайти актуальну документацію, а також електронні карти населених пунктів області, повідомляє прес-служба ОДА.

“Портал працює у відкритому режимі та всі користувачі ресурсу зможуть знайти потрібну інформацію в один “клік”. Наприклад, ознайомитися із чинним законодавством у сфері ведення містобудівної діяльності. Окрім цього, на порталі існує прив’язка до геолокацій, даних із земельного кадастру, у тому числі — загальнодоступні систематизовані дані щодо населених пунктів. До кінця березня 2018 року ми очікуємо поповнити дані геопорталу схемами планування ще 13 районів. На даний момент внесені дані 7 районів, і 6 — з’являться до кінця поточного року”, — зауважила начальник управління з питань містобудування та архітектури Одеської обласної державної адміністрації Надія Бєлєнко.

Як зазначалось раніше, нововведення створить прозорі умови для роботи підприємців. Для державних органів — спростить проведення постійного контролю над забудовниками, а для органів місцевого самоврядування — можливість оперативного доступу для отримання актуальних даних містобудівного кадастру. Планується, що в майбутньому громадяни зможуть на порталі отримувати адміністративні послуги, а саме — оформлювати дозвільні документи на проведення будівництва.

Також раніше стало відомо, що Одеська область увійшла в ТОП-5 за результатами дослідження відкритості та якості схем планування територій. Інформацію оприлюднив незалежний експертно-аналітичний центр “Офіс ефективного регулювання” (http://brdo.com.ua/projects/vidkryte-prostorove-planuvannya/#tab_1).

Довідково: містобудівний кадастр — державна система зберігання і використання геопросторових даних про територію, адміністративно-територіальні одиниці, екологічні, інженерно-геологічні умови, інформаційних ресурсів будівельних норм, державних стандартів і правил для задоволення інформаційних потреб у плануванні територій та будівництві, формування галузевої складової державних геоінформаційних ресурсів.

Поделиться статьей в социальных сетях: