>

Багатолика Європа

День Європи - Татарбунари

День Європи — свято, що відзначається в країнах Європейського Союзу 9 травня. Основою для появи цього свята стало підписання Декларації Роберта Шумана 68 років тому. Саме цей день вважається днем народження Європейського Союзу. В Україні День Європи відзначають у третю суботу кожного травня. Вперше заходи, присвячені цьому дню, проводилися в 2003 році. Намагаючись інтегруватися в європейське співтовариство, Україна і почала відзначати День Європи. Це свято сприймається як спосіб приєднання до тих цінностей, яких дотримуються в ЄС.

Відзначення Дня Європи в Татарбунарській центральній районній бібліотеці відбулося 16 та18 травня з учнівською молоддю десятих класів шкіл №1 ім. В.З Тура та НВК «ЗОШ І–ІІІ ступенів — гімназія». Бібліотекарі підготували розширену виставку видань «Євроінтеграція України: реалії, необхідність та перспективи» і книжкову виставку художніх творів «Знайомтесь — книги європейських авторів, розповіли про історію свята, акцентували увагу присутніх на тому, що Європа починається не за кордоном України, вона починається у серці кожного українця.

Відео презентації про день утворення ЄС, про головні факти Євросоюзу доповнили загальне уявлення учнів про ЄС. Працівники читального залу запропонували молоді перевірити свої знання, ерудицію, кмітливість і просто потренувати пам’ять. Для цього учням старшого шкільного віку запропонували прийняти участь в інтерактивній вікторині «Євро ерудит». Ми були приємно здивовані, адже діти знали відповіді майже на всі запитання. Закінчилася ж зустріч переглядом відео «10 цікавих фактів про Європу» та про красу України.

МАЗУР І.В., бібліотекар відділу обслуговування

Поделиться статьей в социальных сетях: