>

Балтщина відзначила День Гідності та Свободи

День Гідності та Свободи - Балта

Третю річницю Дня Гідності та Свободи в Україні балтяни відзначили без чиновницького офіціозу. Напередодні 21 листопада – дати початку подій, які стали для України історичними: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року, громадські активісти та представники політичних сил «Свобода», «Народний фронт», «ДІЯ» закликали всіх жителів міста та району взяти участь в акції « Вільні люди творять майбутнє».

Не дивлячись на пронизливий вітер та холод, на центральній площі міста, яка ще з лютого 2014 року й до нині служить балтянам місцем вшанування борців за незалежність України, зібралося чимало людей.

Три роки тому така погода не завадила відважним поборникам своїх прав не просто вийти на вулиці столиці, але й відстояти власну гідність до кінця. Отож і три роки потому на акції « Вільні люди творять майбутнє» можна було побачити і учасників Євромайдану, і учасників АТО, і волонтерів, і представників влади.

Осінні сумерки та світло від поминальних лампадок створювали не зовсім святкову атмосферу. Бо ж приводу для свята, й справді, не багато. Революція дійсно привела до істотних зрушень у суспільній свідомості українського народу. Багатьом вона дозволила відчути себе вільним, перестати бути байдужим, дала шанс узяти на себе відповідальність. У той же час, вже стало очевидним, що це мало не єдине надбання революції. Корінних соціально-політичних змін, що дозволили б зробити умови життя людей гідними, не сталося. Більше того, відсутність глибоких економічних реформ, загострення відносин з Російською Федерацією й озброєний конфлікт на Сході країни сприяли прискоренню падіння української економіки. Найбільш болісним результатом такого стану справ стало різке зниження рівня життя людей. Але попри все це потрібно рухатися вперед, твердо відстоюючи ідеали Майдану.

— Наше суспільство здобуло право на зміни, яке маємо сприймати не як дарунок, а як обов’язок діяти, працювати для гідного життя. Для кожного з нас настав час усвідомити себе єдиним цілим великої УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ, повноцінним господарем цієї держави – вимогливим, як до влади, так і до себе, — говорить зі сцени ведучий заходу Роман Грушко.

Про це говорили під час виступу учасник революції Гідності, керівник районного осередку ВО «Свобода» Дмитро Калмацуй, т.в.о.голови райдержадміністрації Ярослав Дідух, голова районної ради Олексій Пантілєєв. Доволі різким був виступ викладача Балтського ПТАУ Володимира Жиленка, якого обурила поведінка деяких чиновників, присутніх на заходах, які навіть не скинули головні убори під час виконання Гімну України.

А учасниця балтського Євромайдану, викладач педучилища Наталія Ступак зачитала власного вірша присвяченого цим подіям:

Я хочу зáвжди мати гідність і свободу,
У ріднім домі зустрічати ранки
І не соромитися свóго роду,
Своєї мови, пісні, вишиванки.

Я вірю у щасливу Україну,
Я вірю в правду, вірю в Бога.
Чи я одна на долю Батьківщини вплину?
— Ні, має бути спільна перемога!

Вливаючись, мов крапелька, у море,
Приєднуюсь до рідного народу.
Борімося всі разом — і поборем!
І збережемо нашу гідність і свободу!

Поетичне слово і пісня відлунювали болем у душах, сповнювали гордістю, вірою серця ковельчан. Не могли залишити байдужими українців музичні твори Святослава Вакарчука «Не спи моя рідна земля», Анастасії Приходько «Герої не вмирають!»

Хвилиною Пам’яті, хвилиною мовчання всі присутні вшанували вічну пам’ять тих, хто віддав своє життя, відстоюючи ідеали миру, добра, справедливості. У глибокій скорботі згадаємо тих, хто загинув за нашу Україну, хто зараз своїм життям виборює незалежність, цілісність на сході нашої України, її мир і спокій.

Поделиться статьей в социальных сетях: