>

Балтяни запалили свічки пам’яті жертв Голодомору

Балта

26 листопада у Балті відзначили 83 роковину трагедії Голодомору.

Жителі міста зібралися разом, щоб вшанувати пам’ять померлих. Після пам’ятної панахиди, яку провели священники різних конфесій було оголошено хвилину мовчання.

Балта - 1

— Ця страшна подія, а також події, які відбуваються протягом останніх трьох років в Україні, спонукають по-новому відстежити історію українсько-російських відносин, — зауважив під час виступу історик, викладач Балтського педагогічного училища Анатолій Лєкар. – Звичайно, із цих подій найбрутальнішим прикладом нищення є Голодомор 1932-1933 років. Страшні втрати: 4,5 мільйони — це тільки тих, хто безпосередньо помер від голоду. Інші — історики-демографи вважають, що потрібно враховувати не тільки тих хто помер, і смерть яких можна підтвердити документально, а й тих хто не народився… Така цифра сягає 12-14 мільйонів. Але ми сьогодні маємо пам’ятати не тільки тих, хто загинув, а й тих, хто боровся. Сьогодні історична думка долає міф, що українці були тільки об’єктом для биття. Протягом 1932-1933 років українці чинили радянській владі, колективізації близько 5 тисяч актів непокори. У цих актах брали участь понад 1,2 мільйона українців. Головне – голодомор не зламав. Ми відродилися як народ, ми самореалізувалися як нація, ми відбудували і захищаємо свою державу. Тому наша місія: пам’ятати і жити, тому, що цього були позбавлені вони.

Балта - 2

В.о.голови райдержадміністрації Ярослав Дідух згадав події в Україні тих років: “…Ми з болем у серці згадуємо про ті часи, коли страшний голод забрав життя десятків тисяч наших земляків. Ця трагедія торкнулася і моєї родини. Наш обов’язок – берегти пам’ять про той скрутний час…”.

Від імені молодого покоління українців виступила учениця НВК «Балтська ЗОШ №1 ім.О.Гончара – ліцей» Олександра Паращук.

Вшановуючи померлих до знаку жертвам голодомору поставили свічки, лампадки і квіти. Нагадаємо, що у цей день вся Україна долучається до акції «Запали свічку» та поставили вогники пам’яті у вікнах своїх помешкань.

Балта - 3

На спомин душ невинно убієнних наших земляків громадські активісти пригостили всіх смачним короваєм.

Поделиться статьей в социальных сетях: