>

Березівський район, Розквітівська об’єднана громада – досягнення та перспективи

Розквітівська об’єднана громада

21 липня 2017 р. за ініціативи Одеського регіонального відділення Асоціації міст України в рамках проекту «Пульс» (розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні) на базі Розквітівської сільської об’єднаної територіальної громади було проведено навчальний візит – семінар на тему: «Новий підхід до менеджменту управління. Виконання завдань по розвитку соціальної сфери об’єднаної громади».

Розквітівська об’єднана громада - 1

У виїзному семінарі взяли участь виконавчий директор регіонального відділення Асоціації міст України В’ячеслав Демченко, консультант з питань комунікацій Євгенія Генова, голова Розквітівської сільської ОТГ Віталій Лозов, заступник голови Лариса Смоляр, представники засобів масової інформації, голови та спеціалісти об’єднаних територіальних громад Одеської області, сільські голови та спеціалісти громад, які тільки розпочали процедуру об’єднання, керівники та спеціалісти структурних підрозділів Розквітівської сільської ОТГ.

Розквітівська об’єднана громада - 2

На зустрічі представники Розквітівської сільської ОТГ ділились з гостями своїм практичним досвідом у вирішенні нагальних питань, які виникають в соціальній сфері громади, в бюджетній та в інфраструктурній галузі. Представники ОТГ навели свої показники з питань надходжень до місцевого бюджету громади. Зокрема, як повідомили спеціалісти Розквітівської сільської ОТГ, при чисельності населення 4,3 тис. чоловік, надходження до місцевого бюджету в 2016 році склали 22 млн. 451 тис. грн. За перше півріччя 2017 року надходження вже складають 11 млн. 193 тис. грн. Зрозуміло, що основна частка цих надходжень – це державна освітня, медична та інфраструктурна субвенція, однак всі ці субвенції разом з власними доходами об’єднаної громади дають можливість проводити капітальні ремонти місцевих доріг, шкіл, дитячих садочків, водогонів, башт Рожновського та вирішувати інші соціально значущі питання, які не можливо було б вирішити, якби не було об’єднаної громади.

Наприкінці зустрічі Віталій Лозов та Вячеслав Демченко підвели підсумок про те, що на сьогоднішній день територіальним громадам об’єднуватись необхідно, так — як після об’єднання, ОТГ отримує нові перспективи в розвитку своєї громади.

Після прибуття учасників семінару до міста Березівки, міський голова Валерій Григораш показав гостям міський стадіон, який обладнаний футбольним полем, тенісним кортом, сучасними біговими доріжками та тренажерами. Також міський голова провів міні екскурсію по міському парку та показав прикрасу міста — міський фонтан, який порадував гостей в спекотний день свіжою та чистою прохолодою.

Сергій ГОРБЕНКО, учасник семінару

Поделиться статьей в социальных сетях: