>

Безстрашний пастор Турчинов про захист Азовського моря

Секретар Ради національної безпеки й оборони Олександр Турчинов заявив, що нові ракетні комплекси допоможуть Україні захищатися в морях і дозволять знищити Керченський міст.

«Ми системно працюємо над посиленням берегової оборони Чорного і Азовського узбережжя. З цією метою будуть залучені нові та модернізовані ракетні комплекси», – сказав він в інтерв’ю «BBC News Україна«.

«Це дозволить нам не тільки ефективно протидіяти будь-яким десантним операціям, але і знищити будь-який корабель, що загрожує нашій країні на відстані 300 кілометрів, навіть коли він розташований в порту базування», – додав Турчинов.

«Не буде для нас проблемою, у випадку загрози, знищити будь-яку переправу або міст, зокрема і той, що дуже розрекламований», – заявив він.

 

Турчинов запевнив: «Агресія Росії не зупинить наші плани щодо створення корабельно-катерного угрупування ВМС у Азовському морі».

«Ми повинні довести всьому світу, що Україна не втратила своїх позицій в Азовському морі, і це море, де діє міжнародне право і можуть перебувати як українські, так й іноземні кораблі», – сказав секретар РНБО.

Він підтвердив, що українські військові кораблі й надалі намагатимуться йти через Керченську протоку попри дії росіян із анексованого Криму.

Турчинов також вважає логічним, щоб кораблі НАТО з’явилися в Азовському морі й «довели, що Росія повинна рахуватись з міжнародним правом». Але поки що ця ініціатива Києва «не отримала відповіді».

Поделиться статьей в социальных сетях: