>

Безвіз: навіть і три роки очікувань не допоможуть

візова лібералізаціяНа фото: Президент України Петро ПОРОШЕНКО та Президент Європейської Ради Дональд ТУСК під час саміту Україна-ЄС (фото прес-служби президента України)

Порошенко отримав чергове ритуальне запевнення про візову лібералізацію «до кінця року»

За результатами саміту Україна – ЄС у присутності президента України Петра Порошенка, президента Європейської ради Дональда Туска та президента Європейської комісії Жан-Клода Юнкера підписано низку двосторонніх документів про співпрацю між Україною та Євросоюзом.

1. Меморандум про взаєморозуміння щодо стратегічного енергетичного партнерства між Україною та Європейським Союзом спільно з Європейським співтовариством з атомної енергії (підписали міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик та віце-президент Європейської Комісії з питань Енергетичного союзу Марош Шефчович).

Меморандум передбачає, зокрема, розширення співробітництва сторін щодо зміцнення енергетичної безпеки на основі принципу солідарності та довіри; забезпечення повної інтеграції енергетичних ринків України та ЄС та імплементації Третього енергетичного пакету ЄС; підвищення енергоефективності у всіх галузях споживання енергії; скорочення викидів парникових газів; сприяння використанню та розвитку відновлювальних джерел енергії, тощо.

2. Угода про фінансування заходу «Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні»(підписали віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Клімпуш-Цинцадзе та комісар Європейського Союзу з питань Європейської політики сусідства та переговорів з розширення Йоганесс Ган).

Загальний бюджет впровадження  ініціативи складає 16,34 млн євро, з яких внесок з боку ЄС становить 15 млн. євро, співфінансування МЗС Данії – 1,34 млн. євро. Кошти ЄС будуть спрямовані на посилення спроможностей органів державної влади, відповідальних за боротьбу з корупцією – Національного антикорупційного бюро України, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Національного агентства з питань запобігання корупції, Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, а також забезпечення доброчесності працівників інших установ та органів юстиції.

Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні також має на меті покращення парламентського нагляду за процесом реалізації реформ та спроможностей Верховної Ради України аналізувати та удосконалювати стратегічну та нормативно-правову базу, у тому числі шляхом створення міжнародної консультативної ради комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції.

При цьому не був підписаний, як планувалось, договір на 104 млн. євро на реформу держслужби – до саміту не вдалося узгодити всі формальності. Також не була підписана угода про співпрацю між Україною та Європолом.

Водночас президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер закликав країни-члени ЄС надати візову лібералізацію для України до кінця року. Юнкер та президент Єврокомсії Дональд Туск запевнили, що Франція та Німеччина, попри чутки, не мають наміру блокувати безвізовий режим з ЄС для України та Грузії. Європейські чиновники визнали, що йде внутрішня дискусія навколо механізму призупинення безвізу (через що цей режим не запускається), але є всі підстави вважати, що проблема буде вирішена до кінця року.

Джерело: «Главком»

Поделиться статьей в социальных сетях: