>

Бродячі собаки: велика проблема маленького міста

Серед міст України одним із найбільш привабливих регіонів для проживання  та відпочинку вважається наш. Розташований  на північному узбережжі Чорного моря місто Чорноморськ є одним із курортних центрів Одещини.

Незважаючи на незначні розміри міста та невелику кількість населення, Чорноморськ користується неабияким попитом серед відпочиваючих. Щорічно  на береги нашого курортного містечка  приїздять тисячі людей не тільки з усієї України, а і з закордону. Саме під час літнього сезону відпочинку, коли місто наповнено людьми, яскраво видно проблеми цього міста. Однією з яких є проблема безпритульних собак.

Зі слів місцевих жителів Чорноморська, безпритульні собаки завжди мешкали на його території, але з часом їх кількість почала значно зростати та становити собою небезпеку як для місцевих жителів, так і для курортників. Нині не має майже жодної вулиці міста без зграї безпритульник собак.

Так, з 2012 року в Чорноморську працює програма «Німецького союзу захисту тварин», яка успішно випробувана німецькими фахівцями в багатьох країнах Східної Європи. Її суть в тому, щоб відловлювати бездомних тварин на вулицях, стерилізувати їх, а потім повертати в те ж саме середовище проживання. Але, як свідчить практика,  динаміки в бік зменшення популяції безпритульних тварин не спостерігається і для жителів міста це досить гостра проблема.

Майже щоденно до приймального відділення Чорноморської басейнової лікарні на водному транспорті звертаються громадяни з укусами від безпритульних тварин, серед постраждалих є значна кількість дітей.

Доки місцева влада намагається знайти ефективніші шляхи вирішення даної проблеми, думки чорноморців поділяються на два табори. Перші вважають програму відлову, стерилізації собак  та контролю за їх популяцією найбільш раціональним вирішенням даного питання, інші ж – висловлюються категорично проти співмешкання з безпритульнимм тваринами на території міста, вважаючи собак носіями інфекцій та постійної потенційної небезпеки для себе та своєї родини.

Можливим компромісом могло б стати заснування притулку для бездомних тварин, але дане вирішення є достатньо дорогим, тому нині залишається лише розраховувати на те, що мешканці і гості міста не стануть жертвами безпритульних собак.

 

Поделиться статьей в социальных сетях: