>

Бюджетний вузол на шиї Роздільної і громад району

Як повідомлялося раніше, у Роздільнянському районі  склалася критична ситуація із бюджетними коштами сільських громад та районної ради. З часу очільництва районної ради представником «Опоблоку» Феліксом Сігалом та сформованою ним більшістю (депутатами від політичних сил  «ОБ», «РП Ляшка» та частково «Батьківщини»і «Відродження») така криза не оминула жодного сегменту суспільних відносин у цьому районі — чи то медицина, освіта, культура, сільське господарство, вуличні безпритульні собаки, сміття чи будь-що інше.

Навесні цього року місцеві (сільські) громади за рахунок перевиконання бюджету спланували спрямувати свої кошти на розвиток та утримання інфраструктури  своїх територій. Однак, щоб втілити це у життя, необхідно рішення сесії районної ради, адже майже всі інфраструктурні обєкти на селі — установи районної ради.

Через постійні чвари та перетягування владних повноважень районна рада спромоглася винести питання про гроші громад на розгляд сесії лише всередині літа. Додатково, за тим же рішенням ради,  громади втратили частину коштів районного бюджету із так званих захищених статей — в першу чергу  заробітню плату працівників бюджетних установ.

Звісно, що розпорядник бюджетних коштів — районна державна адміністрація в особі безпосередньо начальника фінансового управління О. Колодеєвої погодитись на таке жонглювання грошима просто не мала права.Та згадана вище більшість, у т. ч. і в бюджетній комісії, спромоглася протягти рішення самостійно.

Ситуація зайшла в глухий кут. Райдержадміністрація оскаржує рішення у суді, начфін у відпустці.  Сільські громади не можуть розпорядитися власно заробленими коштами, а працівники бюджетних установ — отримати зарплатні. Як казав відомий уже класик: «Маємо те, що маємо».

Аби вирішити проблему, група прогресивних депутатів майже від усіх представлених у райраді фракцій (насамперед БПП «Солідарність», «Довіряй ділам» та «Аграрної партії») учора виступила ініціатором перемовин між усіма зацікавленими сторонами. Та із того всього нічого не вийшло. Як виявилося, знайшлися більш «нужденні» справи.

Новим каменем спотикання стали амбіції того ж голови ради про звільнення головного лікаря. Але, окрім меншості депутатів, проти звільнення райдержадміністрація, більшість населення району та повністю  трудовий колектив і їх профспілка.

Однак районну раду нічого не обходить  — перед сесією, котра має відбутися 12 серпня, учора під вечір відповідні профільні депутатські комісії проголосували за звільнення. На черзі ще звільнення начфінуправління О. Колодєєвої, приватизація єдиного кінотеатру під торгівельний центр тощо.

Біда спіткала наш район. Пан Сігал ще й хизується: мовляв звільнив я голову райдержадміністрації і усього іншого теж доб’юся — повідомляє представник МДО «Депутатський контроль» у Роздільній.

Тим часом, замість конструктивного діалогу, згоди, пошуку компромісу весь бруд виливається на широкий загал у листуванні між окремими групами депутатів, головою райради, начфіном, в.о. голови РДА та групами підтримки тієї чи іншої сторони  на шпальти місцевої газети.

Безкарність та безвідповідальність дійових осіб вражає. Ми й надалі слідкуватимемо за розвитком подій.

Поделиться статьей в социальных сетях: