>

Чергу на гемодіаліз в Одеській області ліквідовано

Чергу на гемодіаліз в Одеській області ліквідовано. Усі 364 пацієнти з хронічною нирковою недостатністю, які потребують замісної ниркової терапії, отримають її своєчасно. Про це повідомив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов під час науково-практичної конференції «Нефрологія: UpToDate». 
 
«Багато років в Одеській області існувала величезна черга на гемодіаліз, черга за життям. Офіційно, у 2017 році у ній були 139 людей, з яких троє –діти. У грудні минулого року ми відкрили у регіоні найбільший Центр нефрології в країні. І на сьогодні черги немає взагалі! Наразі в Одеській області процедуру гемодіалізу проходять 364 пацієнти, понад 100 людей знаходяться на перитоніальному діалізі, тобто, життєво важливу послугу наразі отримують усі, кому це необхідно. Скажу відверто, саме завдяки подібним речам я розумію, заради чого працюю», – підкреслив Максим Степанов.
 
За словами очільника Одеської області, у планах на майбутнє, зокрема, відкриття відділення дитячої нефрології та госпітальної нефрології з реанімацією у регіоні.
 
Нагадаємо, у грудні 2017 року в Одеській області було відкрито найбільший в Україні Центр нефрології та діалізу. У цей проект залучили понад 1 мільйон євро інвестицій. В травні минулого року  також запрацювало відділення гемодіалізу в місті Білгород-Дністровський. Створення центрів діалізу – один із пріоритетів Концепції розвитку системи охорони здоров’я в Одеській області голови Одеської ОДА Максима Степанова.
 
Довідка. 
Гемодіаліз – це очищення крові, що проводиться в стаціонарі та дозволяє продовжити життя хворих на хронічну та гостру ниркову недостатність. Пацієнтів підключають до апарату кілька разів на тиждень, один сеанс очищення триває 4-5 годин.
Поделиться статьей в социальных сетях: