>

Чи буде створено в Березівці третій госпітальний округ?

третій госпітальний округ - Березівка

Центр третього госпітального округу в Одеській області можуть створити у Березівському районі. Наразі Березівська центральна районна лікарня конкурує за цей статус із медичними закладами Лиманського району. Про це стало відомо під час візиту у Березівський район голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова, повідомляє прес-служба ОДА.

«На базі Березівської районної лікарні може бути створено третій госпітальний округ. Тут скоро з’являться апарати ЕКГ, УЗД. Чекаємо заявку на ендоскопічне обладнання. Це те, що має бути у кожній районній лікарні. Якщо говорити про реформу системи охорони здоров’я у Березівському районі, ми повинні говорити про організацію вторинної медичної допомоги, яка робиться у районній лікарні, наданні первинної медичної допомоги через сімейних лікарів, амбулаторії, телемедицину, щоб медична допомога була кваліфікованою», — зазначив Максим Степанов.

Якщо центр третього госпітального округу буде створено у Березівському районі, він буде функціонувати для медичного обслуговування чотирьох районів: власне, Березівського, а також Миколаївського, Лиманського та Іванівського. Загальна кількість населення такого округу складе 125 тисяч, відстань до найвіддаленішого населеного пункту — 81 км.

«Щоб скласти конкуренцію іншим лікарням, в цьому році ми провели велику підготовчу роботу: замінили теплові мережі, провели реконструкцію котельного обладнання. Це дає 12% економії газу. Також ми придбаємо нове медичне обладнання, щоб бути спроможними надати невідкладну професійну допомогу хворим, які будуть поступати з інших районів. Ми отримали від району і сільских рад суму в майже 1 мільйон 700 тисяч гривень на придбання обладнання для лікувально-діагностичного процесу. Процес закупки відбувається, проводимо відкриті торги, чекаємо переможців»,— зазначив головний лікар КП «Березівська центральна районна лікарня» Віталій Паданевич.

Наразі мережа лікувально-профілактичних закладів Березівського району включає в себе Центр первинної медико-санітарної допомоги: 2 міські лікарські амбулаторії у смт. Раухівка та за адресою Центру, 6 сільських лікарських амбулаторій і 32 фельдшерсько-акушерських пункти. Березівська центральна районна лікарня нараховує 145 ліжок та 200 відвідувань за зміну.

У госпітальному окрузі №3 планується створення приймально-діагностичного, багатопрофільного, пологового, травматологічного, інфекційного, хірургічного та терапевтичного відділення.

Відзначимо, у серпні для Березівської центральної районної лікарні було закуплено процесор для обробки рентген-плівки. Рішенням сесії райради було виділено кошти для закупки апарату УЗД, пересувного рентген-апарату, сухожарової шафи, електрокардіографу, гематологічного аналізатору, монітору спостереження за пацієнтом. У теперішній час проводяться тендери.

Поделиться статьей в социальных сетях: