>

У Чорноморську відкрили безкоштовне бюро правової допомоги

У Чорноморську бюро правової допомоги

В рамках реформування територіальних органів юстиції за ініціативою Міністерства юстиції України в Чорноморську почало свою роботу бюро правової допомоги як відокремлений підрозділ місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, що діють в Україні з 1 липня 2015 року.

Бюро правової допомоги у Чорноморську - 1

З цього приводу 31 серпня 2016 року відбулась прес-конференція щодо обговорення відкриття 25 бюро правової допомоги на території Одеської області з 1 вересня 2016 року. Відповіді на всі запитання щодо діяльності бюро надавали:

  • Світлана Клішина, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Одеській області;
  • Євгенія Тітомер, директор Першого місцевого центру з надання безоплатної вторинно правової допомоги;
  • Ірина Бондаренко, директор Другого місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги;
  • Алла Лавренюк, директор Третього місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової правової допомоги.

Так, на конференції було зазначено, що Чорноморське бюро правової допомоги надаватиме безкоштовні консультації та поради правового характеру усім жителям міста, а незахищені верстви населення, серед яких неповнолітні, пенсіонери, інваліди, учасники АТО та сімї загиблих і інші, окрім цього, матимуть можливість отримати безоплатну вторинну допомогу: складання процесуальних документів та представництво інтересів в суді.

Також  серед завдань бюро – проведення тематичних семінарів, лекцій у навчальних закладах та просвітництво у сфері захисту прав, свобод та інтересів людини та громадянина.

Бюро правової допомоги у Чорноморську - 2

Поки що невідоме ім’я керівника Чорноморського бюро, але обрання особи на цю посаду розпочалось задовго до відкриття до 1 вересня.

Як зазначалось раніше, для того щоб стати керівником бюро необхідно відповідати декільком критеріям, серед основних : мати досвід роботи в галузі права на керівних посадах, бажання стати керівником та володіти високими моральними якостями.

Конкурсна програма складалася з 2 етапів. На першому етапі претенденти на посаду проходили он-лайн тестування. Серед питань були як правові, так і питання, що розкривають моральні якості претендентів. Особи, які успішно пройшли перший етап конкурсного випробування допускались до співбесіди. А вже на співбесіді комісія безпосередньо оцінювала якості кандидатів, можливості та бажання стати гідним керівником бюро.

Наразі відомо, що серед кандидатів на посаду керівника Чорноморського бюро були не тільки юристи та адвокати, а і колишні державні службовці.

Також слід зазначити, що до 1 вересня на території Одеської області діяли лише 4 місцеві центри  у м. Одеса та 4 центри у районах області : Роздільнянський, Арцизький, Котовський та Ізмаїльський, під юрисдикцією яких знаходились усі населенні пункти Одещини. Чорноморськ належав до юрисдикції Першого одеського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. В рамках своєї діяльності центр проводив виїзні прийоми, які забезпечувались роботою мобільних консультаційних пунктів і мережею дистанційних пунктів доступу до безоплатної правової допомоги, та проходили щонайменше двічі на місяць за адресою: м. Чорноморськ, просп. Миру, 33 (будівля виконавчого комітету Чорноморської міської ради).

Нині ж, з початком роботи бюро правової допомоги у 25 населених пунктах Одеської області, хочеться вірити, що у зв’язку з значним зменшенням навантаження на місцеві центри, підвищиться рівень надання правової допомоги населенню.

А жителі Чорноморська зможуть отримати безоплатну правову консультацію вже сьогодні, за адресою:
м. Чорноморськ, вул. В. Шума ( К. Маркса), буд. № 21, каб. №5.

Поделиться статьей в социальных сетях: