>

Чорноморську допоможуть боротися із зсувами

проект протизсувних заходів - Чорноморськ

Відкорегований проект протизсувних заходів у місті Чорноморськ направляють до Києва. Кошти у розмірі 155 мільйонів гривень планують залучити із резервного фонду Кабінету Міністрів України. Відповідне рішення 10 квітня прийняла комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на чолі з головою Одеської обласної державної адміністрації Максимом Степановим, повідомляє прес-служба ОДА.

«Чорноморськ нарешті перестане потерпати від зсувів! Сьогодні ми звернулись до Кабміну з проханням виділити кошти з резервного фонду для скорішого виконання всіх робіт. Дякую всім за злагоджену роботу по цьому питанню. Мешканці міста страждали через зсуви 20 років. За цей час десятки будинків були зруйновані, десятки перетворились на аварійні. Нам знадобилося півроку, аби узгодити всі нюанси», — повідомив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Зазначимо, у лютому цього року голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов особисто відвідав проблемну ділянку у прибережній зоні Чорноморська. Зсувний процес з утворенням та розповсюдженням нових заколів ґрунту активізувався на території житлової забудови у 9-ому мікрорайоні міста. Під загрозою — 60 приватних будинків, багатоповерхова житлова забудова. Проект надасть змогу укріпити цю територію.

Окрім цього, голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов встановив термін до 15 травня, аби спеціалісти Дунайського басейнового управління водних ресурсів підготували кінцевий пакет документів щодо ремонту гідротехнічних споруд на Дунаї.

Під час засідання комісії з питань ТЕБ та НС в Одеській облдержадміністрації стало відомо, що представники управління наразі не підготували відповідну проектну документацію у повному обсязі, досі не відбулася її експертиза. Йдеться про документи, які стосуються ремонту аварійних дамб та шлюзів на Дунаї. Кошти на проведення цих робіт планується також залучити з резервного фонду Кабінету міністрів України, аби назавжди вирішити проблему можливого затоплення населених пунктів в Одеській області.

Поделиться статьей в социальных сетях: