>

День народження Одещини святкували весело і з розмахом

ярмарок «Скарби Одещини»

86-й день народження Одеської області відсвяткували масштабним ярмарком 3 березня, який відвідали близько 10 тисяч гостей. Присутні взяли участь у змаганнях, конкурсах, майстер-класах; куштували смаколики та обирали найкращі голубці, повідомляє прес-служба ОДА.

Ініціатор ярмарку «Скарби Одещини», голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов, також долучився до святкування – ознайомився із продукцією, скуштував страви з різних районів, а також взяв участь у майстер-класах.

ярмарок «Скарби Одещини» - 1

«27-го лютого 1932 року була заснована Одеська область, і цьогоріч ми відмовилися від традиційних привітань, і вирішили зробити такий масштабний ярмарок. І це дуже символічно, адже саме у цей день, 3 березня 2014 року, були намагання зняти український прапор. Це був день, коли Одеську область відстояли в складі незалежної України», — зазначив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

ярмарок «Скарби Одещини» - 2

До 86-ої річниці Одеської області майстри та мешканці регіону вишили 7-ми метровий оберіговий рушник, який представили на ярмарку. Його створювали понад 3 роки. В процесі взяли участь понад 1000 людей з усіх районів області. Найменший учасник – 3-річна малеча. У вишивці рушника застосовано 10 технік швів, притаманних одеському регіону.

26 районів області стали промоутерами найкращих локальних брендів та виробників. Окрім того, на ярмарку «Скарби Одещини» відбувся «батл голубців». У гастрономічній битві змагалися українська, молдовська та болгарська культура. За перше місце змагалися три райони області. Переможцем став Кодимський, приготувавши 2 000 голубців, друге місце розділили Арцизький та Ізмаїльський райони, які приготували по 500. Також гостей розважали народними танцями та піснями, демонстрацією національних костюмів; проходили також поросячі перегони, конкурси та розваги. Діти та дорослі брали участь у майстер-класах. Аби святковий настрій не зіпсував дощ або сніг, було облаштували критий павільйон, де розмістили фуд-корт, зону розваг та конкурсів. У ньому також розташувалися одеські ресторани, завдяки яким відвідувачі мали змогу обирати різноманітну їжу в одному місці.

Поделиться статьей в социальных сетях: