>

Дiї Екоiнспекцiї на Чорному морi перевірять, бо занадто багато на неї скарг

Голова Одеської ОДА Максим Степанов звернеться до Кабінету міністрів України із проханням перевірити дії Державної екологічної інспекції Північно-Західного регіону Чорного моря у портах Одеської області. Це викликано численними зверненнями підприємців з приводу неправомірних, на їхню думку, дій інспекції, які призводять до затримки суден, наносять значні збитки для судновласників, а також псують міжнародний імідж Одеської області та України, в цілому, повідомляє ОДА.

«До мене постійно звертаються представники бізнесу, як локального, так і міжнародного, які працюють у наших портах та вкладають інвестиції у регіон зі схожими скаргами на безпрецедентні дії Державної екоінспекції. Вони розповідають про перевірки із численними порушеннями, які проводяться за відсутності закріпленого на нормативному рівні механізму. Коли я почав із цим детально розбиратися, у мене був шок! На вимогу Державної екологічної інспекції регулярно відбувається затримання морських суден у пунктах пропуску через державний кордон. Це — колосальні матеріальні збитки. Через це ми втрачаємо імідж регіону, який є транспортним хабом України на міжнародній арені. Уявіть, ми — єдина країна Європи, при “заході” у яку судновласники вимушені закладати додаткові кошти у бюджет, по 3-5 тисяч доларів, для проходження так званого “екологічного контролю», — підкреслив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Також очільник регіону наголосив, що усі скарги від суб’єктів господарювання буде передано до прокуратури.

«Хочу наголосити, що питання екології є надважливим для України. Існує світова практика, тож необхідно брати за приклад ті країни, які є зразком з точки зору екології, дивитися, яким чином у них в портах відбувається екологічний контроль. І потім цей досвід імплементувати у нас. А бізнес має чітко розуміти механізм взяття проб та проведення досліджень. Ця система має бути автоматизованою», — наголосив Максим Степанов.

Зазначимо, під час наради щодо обговорення проблемних питань взаємодії суб’єктів господарювання із Державною екологічною інспекцією Північно-Західного регіону Чорного моря представники бізнесу розповіли, зокрема, про випадки, коли порушення фіксуються інспекторами найчастіше у п’ятницю. Це призводить до простою судна протягом вихідних днів. Підприємці зазначають, середня вартість такого простою на добу складає близько 20-30 тисяч доларів США.

Поделиться статьей в социальных сетях: