>

Для швидкого проходження тесту на ВІЛ-інфекцію тепер можна відвідати спеціалізовану клініку в Одесі

тест на ВІЛ-інфекцію - Одеса - клініка «Test & Treat»

Безкоштовно протестуватись на ВІЛ-інфекцію можна у новій клініці «Test & Treat», яка відкрилась за адресою: Велика Арнаутська, 44. Про це повідомив директор департаменту охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації В’ячеслав Полясний, повідомляє прес-служба ОДА.

«Одеська область — перший регіон в Україні, в якому відкрито подібну клініку. Вона забезпечить широкий доступ одеситів до послуг швидкого тестування на ВІЛ і, за необхідності, лікування. Надалі ми готові ділитися досвідом комплексного підходу до контролю ВІЛ-інфекції. Ми впевнені, що подолати ВІЛ в регіоні до 2030 року — можливо. Але тільки завдяки об’єднанню зусиль і ресурсів влади області, державних установ охорони здоров’я та неурядових організацій», — зазначив В’ячеслав Полясний.

Медичний заклад створено за кошти фундації АНТИСНІД-США (AHF) в Україні у співпраці з Одеським обласним центром СНІД. Це стало можливим завдяки Меморандумам між Департаментом охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації та AHF, а також між Міністерством охорони здоров’я України та AHF.

тест на ВІЛ-інфекцію - Одеса - клініка «Test & Treat» - 1

«Цьогоріч фундація AHF святкує 30-річчя своєї роботи у світі. Лише в Європі ми опікуємось більше ніж 50 тисяч пацієнтів. І ми пишаємось, що в Україні ми відзначаємо цю дату відкриттям першої в Україні клініки AHF, яка працюватиме за комплексною моделлю раннього виявлення ВІЛ-інфекції та її негайного й ефективного лікування. Для нас важливо, щоб ця клініка стала прикладом нового підходу до надання послуг з діагностики та лікування ВІЛ, і щоб досвід її роботи й досягнуті результати були покладені в основу структурних змін в Національній політиці громадського здоров’я у сфері профілактики та лікування ВІЛ/СНІД», — повідомила голова Європейсього Бюро AHF Зоя Шабарова.

Усі послуги в клініці — безкоштовні. Заклад працюватиме з понеділка по суботу з 9:00 до 19:30.

Зазначимо, Одеська область є одним із найбільш уражених ВІЛ-інфекцією регіонів країни. За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України станом на 1 жовтня 2017 року, поширеність ВІЛ-інфекції в області складає 876,4 випадки на 100 тисяч населення. Згідно розрахункових даних, майже половина людей, які живуть з ВІЛ в Україні, не знають про свій ВІЛ-позитивний статус. Регулярний прийом ВІЛ-позитивною людиною антиретровірусної терапії сповільнює та пригнічує розвиток вірусу, відновлює функції імунної системи та дає можливість жити повноцінним життям.

тест на ВІЛ-інфекцію - Одеса - клініка «Test & Treat» - 2

Поделиться статьей в социальных сетях: