>

До причалу Одеського морського вокзалу пришвартувався французський тральщик «Капрікорн»

До причалу Одеського морського вокзалу пришвартувався тральщик «Капрікорн» Військово-Морських Сил Французької Республіки. Цей візит до українського порту корабля країни НАТО у цьому році є вже другим, після відвідання у лютому американським ракетним есмінцем «Дональд Кук».

Як зазначив під час протокольної зустрічі командир корабля капітан 2 рангу Венсан Маньян, тральщик «Капрікорн» вже не вперше перебуває в Чорному морі. На початку липня 2006 року він у складі загону кораблів брав участь у міжнародних морських навчаннях і заходив із офіційним візитом до болгарського порту Варна, повідомляє ВМС України.

— Головною метою цьогорічного візиту нашого корабля до України є підтримка двостороннього співробітництва у військово-морській сфері з вашою країною, а також забезпечення безпеки в басейні Чорного моря, — наголосив капітан 2 рангу Венсан Маньян.

Перший заступник командувача Військово-Морських Сил Збройних Сил України контр-адмірал Олексій Неїжпапа подякував командиру корабля за увагу та підтримку України, що здійснюється від Французької Республіки у боротьбі з російською агресією.

Під час зустрічі перший заступник командувача Військово-Морських Сил Збройних Сил України проінформував французьких колег про поточну ситуацію в районі Азовського моря та Керченської протоки, а також про агресивну зовнішню політику Російської Федерації та її протиправні дії в Азовському морі — регулярну заборону плавання в низці районів акваторії, блокуванню українського та міжнародного судноплавства, збройному нападу на корабельно-катерну групу ВМС ЗС України та взяття у полон українських військових моряків.

— Сподіваємося, що наш досвід у боротьбі з російським агресором буде дуже корисним для країн Європи, — зазначив контр-адмірал Олексій Неїжпапа.
Візит корабля до Одеси триватиме до 26 березня. Вже після виходу тральщика з порту відбудуться двосторонні навчання з кораблями та катерами Військово-Морських Сил Збройних Сил України за програмою PASSEX.

Тральщик «Капрікорн» увійшов до складу Військово-Морських Сил Французької Республіки в серпні 1987 року. Корабель має водотоннажність 625 тонн. Його довжина 52 метри, ширина 9 метрів, а осадка 3,8 метра. Максимальна швидкість плавання на дизельному двигуні складає 18 вузлів, але ж під час патрулювання та пошуку мін на електромоторах — 7 вузлів. Екіпаж корабля 49 військовослужбовців, з яких п’ять офіцерів. Корабель озброєний двома самохідними підводними апаратами для пошуку і знищення мін «PAP-104 Мод4» і «Bofors Double Eagle Mк2».

Артилерійське озброєння складається з двох 20-мм гармат і трьох кулеметів. На борту також встановлена потужна радіолокаційна станція та гідроакустичні система для виявлення підозрілих предметів.

 
 
 
Поделиться статьей в социальных сетях: