>

«Доступні ліки» стануть ще доступніші

програма «Доступні ліки» - Одеська область

В Одеській області посилять роботу щодо реалізації програми «Доступні ліки». Для цього проведуть відповідні зустрічі з головними лікарями центрів первинної медико-санітарної допомоги та посилять інформаційну кампанію серед населення. Про це стало відомо під час селекторної наради Одеської обласної державної адміністрації із головами ОТГ та районів області, повідомляє прес-служба ОДА.

«Ми вже отримали понад 10 мільйонів гривень на реалізацію програми — це показники нашої турботи про здоров’я людей. Мешканці області мають змогу отримати ліки та зберегти своє життя і здоров’я. Необхідно покращити динаміку виконання програми і посилити роботу в районах та ОТГ», — зазначив заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Сергій Колебошин.

Найбільш ефективно програма реалізовується у місті Теплодар, Савранському, Ізмаїльському та Окнянському районах. Там відсоток відшкодувань за рецептами складає понад 80%.

«Наразі є всі чинні механізми максимальної доступності ліків для всіх мешканців області. Бездіяльність на місцях може підвищити ризики смертності або ускладнення стану хворих. Ми будемо проводити системний моніторинг щодо реалізації програми у всіх районах та ОТГ», — підкреслив директор департаменту охорони здоров’я Одеської облдержадміністрації В’ячеслав Полясний.

Нагадаємо, на 2018 рік для Одеської області на реалізацію урядової програми «Доступні ліки» передбачено понад 60 мільйонів гривень. Наразі учасниками програми стали близько 250 аптек, укладено 163 договори та виписано більше 117 тисяч рецептів.

Поделиться статьей в социальных сетях: