>

Двоє дітей померло на Одещині від кору

захворювання на кір - ускладнення - В’ячеслав Полясний

Лабораторно підтвердили ще 2 летальні випадки від ускладнень внаслідок захворювання на кір на території Одеської області. Життя дітей забрала інфекція у лютому цього року. Ситуацію прокоментував директор Департаменту охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації В’ячеслав Полясний.

«На жаль, інфекція кору забирає людські життя, незважаючи на те, що ми досягли високих результатів у вакцинації дитячого населення. Відтак, у нас від пневмонії померла 5-ти місячна дитина, яка перебувала у КУ «Міський спеціалізований будинок». У неї була важка патологія — синдром Дауна, вроджений порок серця. Судячи з історії хвороби, захворювання отримано в дитячій міській лікарні. Сьогодні я підписав наказ та ініціював перевірку усіх дитячих стаціонарів з метою встановити умови, а саме — як відбувається зараження. Після того, будуть зроблені відповідні організаційні висновки», — наголосив В’ячеслав Полясний.

Зазначимо, другий випадок стався шляхом внутрішньоутробного інфікування: від матері до дитини. Наприкінці січня вагітну мешканку Одеської області, яка не була щеплена, госпіталізували з діагнозом «кір» в КУ “Міська інфекційна лікарня”. Однак вона самовільно покинула медичний заклад. 14 лютого через дванадцять годин після пологів дитина померла від вродженої хвороби. При патологічному дослідженні, результати якого були отримані сьогодні — 20 лютого, було підтверджено захворювання “кір внутрішньоутробне інфікування”. Сьогодні було проведено заключну дезінфекцію в перинатальному центрі КУ “Одеська обласна клінічна лікарня”.

Як заявив В’ячеслав Полясний, в регіоні за останні півроку кардинально змінилася структура захворюваності на кір. Йдеться про захворювання дітей до 1 року та дорослих, які не мали щеплення.

Усього з початку 2018 в регіоні лабораторно підтвердили 5 летальних випадків від ускладнень внаслідок захворювання на кір. Нагадаємо, голова Одеської обласної адміністрації Максим Степанов неодноразово звертався до Міністерства охорони здоров’я з проханням забезпечити регіон необхідною кількістю доз вакцини. На кінець січня ця потреба складала 12 000 доз. Завдяки активній позиції очільника регіону та роботі з управліннями охорони здоров’я в інших областях вдалося отримати з початку лютого 3 000 доз із Дніпропетровської області. Минулого тижня ще 1000 доз доправили із Сумщини. Також під час апаратної наради 20 лютого стало відомо, що 2000 доз вакцини проти кору найближчим часом надійдуть із Запорізької області. Відтак, необхідно знайти по інших регіонах ще 6 000 доз вакцини проти кору, аби утримати колективний імунітет на належному рівні — 95% та не допустити розповсюдження хвороби, повідомляє прес-служба ОДА.

Поделиться статьей в социальных сетях: