>

Екологічна лікарня

Районна Окнянська лікарняРайонна Окнянська лікарня

В Окнах є власна гордість — районна лікарня. Вона розташована в парковій зоні, яка налічує понад 80-ти видів дерев — справжня оаза. А безпосередньо у лікарні є власна перлина, якою пишаються — нове пологове відділення. Редакція «Народної думки» отримала ексклюзивне право відвідати його.

Коли нас перевдягнули у все стерильне, то, напевне, рідна мати би нас не впізнала. Ми були у всьому білому, мов космонавти. Та правила є правила. Зате ми побачили все на власні очі!

Нашими гідами стали заступник головного лікаря Лідія Лучко та акушер-гінеколог Іван Дядько.

— Раніше, — розповідає Іван Сергійович, — в хірургічному відділені у нас була одна операційна на всю лікарню. І ми з гінекологічного відділення, яке розташовано осторонь, возили жінок машиною на операцію. А траплялося, інколи, що носили на ношах, коли машина була на виклику, бо їх необхідно було терміново оперувати. От ми за будь-якої погоди й носили майбутніх мамочок — і в сніг, і в дощ. Навіть пишалися собою, такі сильні. Потім перейшли в нове приміщення, в якому вже є своя операційна. Тут відразу направляємо жінок з передпологової до пологового залу чи операційної. Як не дивно, нам навіть трохи сумно, бо вже не треба породіль кудись далеко носити, а відтак — не такі вже ми і «герої» (ред. — жартує).

Та в головному лікар правий: у пологовому створені всі умови і для породіль, і для персоналу. Сучасне медичне обладнання, комфортні палати, окремі санвузли. Робиться все й для того, щоб пацієнтки добре харчувалися. Щодня є м’ясна страва, а коли й яйця, каші, молочні супи — готують їх смачно, ніхто не голодний. Гороховий суп взагалі лікарняна гордість, якою частенько смакують і самі медики. За таких умов вони запрошують жінок народжувати у своєму відділенні і гарантують їм професійний догляд, відпочинок, смачні страви та задоволення.

— Ми обов’язково надаємо професійну допомогу і допоможемо народити, доглянемо за жінками і за немовлятами, це наша робота, — підкреслює Іван Дядько. — На сьогодні після пологів, згідно до протоколу, повинен відбутися контакт «мама-дитина», щоб немовля відчуло маму, а жінка, що вона вже мама, медичною термінологією це називається контамінація, тобто контакт. Після нього діти майже відразу заспокоюються. А коли мама знаходиться в операційній, то ми даємо дитинку папі, й маля теж заспокоюється, не треба і тесту на ДНК, відразу зрозуміло — це точно тато.

Побувавши у такому відділенні, «Народна думка передає вітання лікарів та запрошення усім жінкам та їх чоловікам — плануйте народження своїх малят в Окнянському пологовому будинку!

Андрій ОВЕРЧЕНКО

Поделиться статьей в социальных сетях: