Галузь рисівництва на Одещині опинилась під загрозою вимирання

Голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов виступив із критикою змін до Податкового кодексу України: з 1 січня 2018 року плата за вартість технічної води зросла на 16,8%. Через це важлива галузь аграрного виробництва Одеської області — вирощування рису опинилася на межі знищення. Про це Максим Степанов повідомив на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

“Зростання вартості технічної води робить нашу продукцію неконкурентоспроможною. Все це призведе до того, що закуповувати рис з Індії, а яблука — з Грузії стане дешевше, ніж виробляти їх тут, на рідній землі. Такого просто не має бути. Найродючіша земля Європи спроможна на дещо більше, ніж рапс. Ми маємо пропозиції щодо цього питання також. Маю надію, що Кабінет міністрів та народні депутати підтримають нас”, — зазначив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Через прийняті зміни витрати на водокористування збільшилися з 6 мільйонів гривень до 24-27 мільйонів гривень. Як зазначив Максим Степанов, це може призвести до знищення галузі, внаслідок цього — до зменшення надходжень до місцевих бюджетів та скорочення кількості робочих місць.

Заплановано, що додаткові надходження від прийняття змін до Податкового Кодексу України складуть всього 195,3 мільйонів гривень. У той час, як тільки за минулий рік рисосіючі господарства Кілійського району відрахували до бюджету 45 мільйонів гривень. Наразі 93% від посівних площ рису в регіоні сконцентровано в господарствах Кілійського району. Врожайність цієї культури останніми роками зросла на 22,4% (11 ц/га). Окрім того, понад 250 мешканців працюють у цій галузі та овочівництві, а в сезонний період задіяні майже 3800 осіб.

Народні депутати України від Одеської області та представники аграрного комплексу регіону підтримали позицію Максима Степанова.

Довідково: В Україні рисівництво культивується в трьох областях: Одеській, Миколаївський та Херсонській. В цілому, країна забезпечує власні потреби в рисі на 33%. Решта – імпортується із Індії, Пакистану, В’єтнаму та інших країн. Наразі ціна на імпортний рис становить понад 36 гривень за кілограм, що більше за вартість вітчизняного рису на 33,7%.

Введення нових норм оподаткування регулюються п. 46 I Закону України №2245 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році». Безпосередньо зміни внесено до статті 255, де збільшено на 16,8% (порівняні з діючим у 2017 році).

Нагадаємо, підтримка агропромислового комплексу посідає провідне місце у Стратегічному плані дій голови Одеської обласної державної адміністрації «Розумний регіон» на 2017-2019 роки.

Facebookyoutube
Поделиться статьей в социальных сетях: