>

Гідротехнічні споруди на Дунаї треба терміново підготувати до повені

підтоплення у місті Вилкове

На початку квітня в Одеській області прогнозують штормове попередження, що може призвести до чергового підвищення рівня води на Дунаї. Голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов під час засідання Державної комісії з питань ТЕБ та НС звернувся до Віце-прем’єр-міністра, Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка із проханням посприяти виділенню коштів на будівництво аварійних дамб та шлюзів на річці Дунай, повідомляє прес-служба ОДА.

«На сьогодні спостерігається підтоплення у місті Вилкове, підвищено рівень води в Рені. Очікуємо штормове попередження з 3 по 5 квітня. Всі сили рятувальників мобілізовано, є відповідні доручення та відпрацьовано алгоритм дій. Але в аварійному стані залишаються дамби та шлюзи на Дунаї. Деякі з них збудовані ще у 30-50 роках ХХ сторіччя. Наразі ми готуємо відповідні документи, орієнтовна сума для аварійного ремонту цих споруд складає 117 мільйонів гривень. Я дуже прошу підтримати нас. Адже, якщо терміново не провести протиаварійні роботи, нас можуть очікувати дуже серйозні наслідки», — підкреслив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

підтоплення у місті Вилкове - 1

У свою чергу, Геннадій Зубко пообіцяв, що після отримання документів профільне міністерство розгляне вказане питання.

«Готуйте довідки, які стосуються можливості використання коштів Державного фонду. Якщо це дійсно потребує протиаварійних та попереджувальних робіт, значить Міністерство економіки розгляне це питання», — повідомив Геннадій Зубко.

підтоплення у місті Вилкове - 2

Нагадаємо, цього тижня голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов доручив, аби засоби регіонального управління ДСНС були приведені у готовність на випадок підтоплення у регіоні. Під час робочої наради у місті Вилкове очільник Одеської області наголосив на необхідності проведення термінового ремонту застарілих та аварійних дамб та шлюзів на Дунаї, аби назавжди вирішити проблему підтоплення населених пунктів.

Поделиться статьей в социальных сетях: