>

ГО «Нова мрія» створила проект «Діти переселенців до дітей переселенців»

Діти переселенців до дітей переселенців

Після декількох невдалих особистих звернень з питань допомоги вимушеним переселенцям та негативних відповідей на це місцевої влади, активісти та небайдужі громадяни України переселенці — мешканці міста Южне Одеської області, вирішили створити громадську організацію.

Перша зустріч активістів відбулася 20 лютого, на ній було вирішено створити та запросити до лав майбутньої нашої організації нових членів, та заявити про себе у місті. Небайдужі громадяни ходили до УТЗСН, розклеювали об’яви по місту і перші установчі загальні збори відбулися 20 березня 2016 року. Державна реєстрація відбулася 19 квітня 2016 року.

Діяльність Організації базується на принципах:

  • поваги до особистої думки і гідності кожного члена Організації;
  • колективності у роботі Організації та її органів в поєднанні з особистою відповідальністю кожного члена Організації за виконання своїх обов’язків та доручень;
  • виборності всіх керівних органів Організації;
  • періодичної звітності виборних органів перед членами Організації, свободи дискусій в поєднанні з суворою Статутною дисципліною і підпорядкованістю меншості прийнятим рішенням, сприянні розвитку та реалізації громадянської свідомості, що ґрунтується на національних інтересах держави та загальнолюдських цінностях;
  • на проведенні систематичних заходів щодо захисту прав та інтересів своїх членів в досягненні поставленої мети, здійснення не забороненої законом діяльності, яка необхідна для вирішення статутних завдань Організації та не має на меті отримання прибутку.

Організація нараховує трохи більш 64 переселенців. Кількість членів організації планується збільшити за допомогою телебачення, об’яв у місцях реєстрації вимушених переселенців, а також інвесторів та програм для вимушених переселенців.

Проблема переселенців у зневірені, а метою діяльності Організації є сприяння консолідації і координації зусиль тимчасово вимушених переселенців, їх об’єднань у справі широкого, більш ефективного використання наявних можливостей у забезпеченні захисту своїх політичних, економічних, соціальних прав, психологічної, моральної та юридичної допомоги, у тому числі і для сприяння вирішенню житлових проблем, членам Організації.

Членство в Організації несумісне з діями, спрямованими на підрив авторитету, територіальної цілісності та національної безпеки України, порушенням прав людини, пропагандою війни, насильства, етнічної, расової чи релігійної ворожнечі.

В Одеській області нараховується близько 35 000 ВПЛ. Основною проблемою для ВПЛ є повна відсутність житла. Громадяни, вимушені переселенці, сплачують за житло, комунальні послуги, вони не мають можливості оформити субсидію на комунальні послуги, тому що рахунки на отримання не відповідають прізвищу орендатора. Після прийняття рішення правління організації про створення проекту «Наша мрія» члени організації збадьорилися, в них з’явилася надія на те, що во вони знов можуть стати рівноцінними членами міської громади. Цю проблему було виявлено протягом двох років, шляхом спроб налагодити зв’язок з виконавчою владою та соціальними службами.

Війна на Донбасі змусила тисячі людей покинути свої будинки і шукати кращої долі на мирній території. Однак найбільше від цих подій страждають діти. Жителі Донбасу, явно не по своїй волі, кинули свій будинок і все нажите, скориставшись (чи ні) «відкритими гуманітарними коридорами», виявилися, як мінімум, недоречними (а часто — вже дуже небажаними) в своїй же рідній країні.

На особливу увагу заслуговують ті, хто захищений найменше, а страждає більше — діти. Саме тому ГО «Нова мрія» вирішила створити проект «Діти переселенців до дітей переселенців», основною метою якої є сприяння взаєморозумінню і співпраці між людьми, які залишили свої будинки. Завданням проекту є залучення дітей до соціокультурних норм, традицій сім’ї, суспільства і держави, формування особистості дитини відповідно до прийнятих в сім’ї та суспільстві духовно-моральних, творчих традицій.

Участь в таких проектах — не просто відмінний життєвий досвід, а й унікальна можливість розширити кругозір дитини. Вирушаючи в інші родини і знайомлячись з їх культурними цінностями і особливостями, традиціями, діти вчяться порівнювати і аналізувати. Спілкування з дітьми з інших регіонів вчить дитину терпимості, уважності, самостійності. А вже незабутні враження та яскраві спогади про час, проведений в різних місцях, залишаються в серці і в пам’яті назавжди! І найважливіше — це безцінний досвід. Досвід самостійного життя і досвід становлення особистості для дитини.

Основи духовності закладаються в дитинстві. І якщо не буде приділятися достатньо уваги підростаючому поколінню, як зараз, то результатів чекати можна лише негативних. Багатий український народ традиціями, звичаями і обрядами, в яких відображаються українська дійсність, національний характер народу, його самобутній культурно-історичний шлях. Ми повинні їх вивчати, знати і відроджувати, бо у процесі дотримання традицій і звичаїв — засвоюється культура дідів і прадідів. А це те життєдайне коріння, яке живить духовність, моральність, естетику.

ВПО зазнають труднощів у відновленні свого рівноправного стану громадянина держави. Вони дуже часто перебувають у стані перманентного стресу та складних життєвих обставинах, також трапляються випадки посттравматичного синдрому, на разі соціального та економічного становища. Враховуючі це, є необхідність підвищення та подальший розвиток консолідації ГО «Нова мрія» з місцевою громадою та владою — надавати комплексну допомогу для вирішення зазначених проблем.

Помилки суспільства за роки незалежності не повинні повторюватися, тому спілкування між громадами є необхідністю сьогодення. У подальшому будуть розроблятись заходи, які передбачають приїзд організації переселенців інших міст, громада яка нас прийме у Києві, має приїздить до нашого міста на Різдво. Також інші громадські організації вимушених переселенців запропонували свої заходи, щодо обміну матеріалами та заходами, які плануються у програмах по обміну досвідом культурної спадщини, майстер–класами та інше.

Загальна мета проекту:

  • ознайомити дітей з народними святами та звичаями всіх народів, які мешкають в Україні та взагалі українського народу;
  • поповнювати знання учнів про найдорожчі національні надбання, духовну окрасу народу;
  • виховувати повагу до досвіду і мудрості рідного народу, почуття гордості за духовне багатство українців.

Громадська організація «Нова мрія», м. Южне

Поделиться статьей в социальных сетях: