>

Голодомор — найбільша трагедія і найтяжчий злочин проти цілого народу

Вшанування жертв голодоморів в Україні - Миколаївський район

«Нам не байдуже…» — під такою назвою в Новопетрівській сільській бібліотеці-філії пройшла година пам’яті, приурочена вшануванню жертв голодоморів в Україні.

Бібліотекар розповіла про причини, наслідки голодомору, ознайомила присутніх із спогадами старожилів — жителів села Новопетрівки про трагічні події 1932-1933 років. У ході заходу наголошувалося, що цей день — наша жива історія, трагічною сторінкою увійшли у життя мільйонів українців події 1932-1933 рр. Пам’ять про них нікого не лишає байдужим і нині.

Книжкова виставка ще раз закликає кожного згадати ті трагічні для України 1932-1933 роки та помолитися за кожну безневинно загублену душу… Пам’ять про ці трагічні сторінки нашої історії завжди має бути живою для нинішніх та прийдешніх поколінь.

Наприкінці заходу були запалені свічки в пам’ять жертв Голодоморів.

В Скосарівській сільській бібліотеці-філії оформлено розгорнуту книжкову виставку, присвячену річниці Голодомору «Чорна дата Голодомор-1932-33рр.» з метою висвітлення трагічних події в історії українського народу, що призвели до Голодомору 1932-1933 років. Спільно з сільським будинком культури проведено годину історичної пам’яті «Українській нації призначено вижити».

В центральній районній бібліотеці для дітей оформлено тематичну викладку літератури «Туга краяла серця». Перегляд виставки та роботу з матеріалами з питань голодомору проведено бібліотечними працівниками для користувачів бібліотеки — учнів Миколаївського НВК.

В Андрієво-Іванівській сільській бібліотеці філії для дітей проведено годину вшанування «Скорботні дні. Запали свічу» та оформлено тематичну полицю до Дня пам’яті жертв Голодоморів.

В Стрюківському СБК пройшла година-реквієм «Лиш пам’ять спомин береже» для дітей та жителів села. Бібліотекар С. Максименко ознайомила присутніх з матеріалами книжкової виставки «Земля моя — ти повні очі сліз». Були зачитані спомини односельців з книги «У скорботних 1932-1933 роках Миколаївський район».

26 листопада біля пам’ятного знаку «Невинно убієнним» на кладовищі отець Михайло настоятель Української церкви Київського патріархату відправив громадську панахиду, на якій були присутні жителі села, голова сільської ради.

О 16 годині в будинку культури зібралися жителі села, щоб запалити «Свічку пам’яті».

Присутні ознайомились з матеріалами тематично — книжкової виставки, хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв Голодоморів.

 

Поделиться статьей в социальных сетях: