>

Громади зібралися на перший Форум регіонального розвитку для об’єднаних громад

Форум регіонального розвитку для об’єднаних громад

Питання сучасної регіональної політики обговорили на першому Форумі регіонального розвитку для об’єднаних громад Одеської, Миколаївської та Херсонської областей. Мета форуму – обмін кращими практиками місцевих та обласних проектів, інформаційна підтримка та налагодження суспільного діалогу. У заході взяли участь представники обласної влади, об’єднаних територіальних громад, малого та середнього бізнесу, а також агенції регіонального та місцевого розвитку.

«Прийняття Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні у квітні 2014 року стало відправною точкою в процесі децентралізації. Реформі три роки, і ми вже маємо відчутні результати: об’єднані громади отримали нові повноваження і ресурси, а з ними і нові можливості. На 1 січня 2017 в Одеській області діяло 11 ОТГ, впродовж 9 місяців поточного року утворено ще 14. На форумі ми маємо можливість обмінятися досвідом, ознайомитися, яким чином функціонують громади в інших регіонах, та взяти для себе цікаві приклади для подальшого розвитку», — зазначила заступник голови ОДА Світлана Шаталова.

Зокрема, заступник голови ОДА підкреслила, що станом на 1 жовтня 2017 року фактичні надходження доходів місцевих бюджетів ОТГ області склали понад 240 млн грн, що на 35% більше у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року, а це свідчить про успішність функціонування об’єднаних територіальних громад. Також Світлана Шаталова наголосила на відповідальності керівників ОТГ перед мешканцями щодо розподілу отриманих кошт.

Поделиться статьей в социальных сетях: