>

І линуло над Балтою щире Кобзареве слово

156-ті роковини перепоховання Тараса Шевченка - Балта

21 травня в Балті відзначили 156-ті роковини перепоховання Тараса Шевченка на Чернечій горі поблизу Канева. Захід організував та провів директор історико-краєзнавчого музею, великий подвижник української культури та традицій на Балтщині Петро Ткач.

156-ті роковини перепоховання Тараса Шевченка - Балта - 1 156-ті роковини перепоховання Тараса Шевченка - Балта - 2

Вшанувати пам’ять Кобзаря прийшли представники місцевого козацтва, міської ради та небайдужі балтяни, які поклали квіти до його пам’ятника. У рамках заходу звучали вірші поета, які декламував учень 8 класу НВК «Балтська ЗОШ ім.О.Гончара№1— ліцей» Данило Березовський. А козацький хор «Будьмо» виконав кілька зворушливих пісень на слова Т.Шевченка.

156-ті роковини перепоховання Тараса Шевченка - Балта -3

156-ті роковини перепоховання Тараса Шевченка - Балта - 4

Про велич генія-поета, пророчу силу його творів, про їх актуальність до сьогоднішніх обставин, про любов вірного сина України до рідного краю, до рідної мови говорили під час виступів член Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім.Т.Г.Шевченка Георгій Чирко та ветеран педагогічної праці Борис Ступак. Останній, зокрема, нагадав, що в творах Шевченка ніколи не вживалася назва «Малоросія», а лише «Україна».

Заупокійну літію у пам’ять про Кобзаря відслужив настоятель храму Покрова Пресвятої Богородиці УГКЦ отець Андрій (Сирко).

156-ті роковини перепоховання Тараса Шевченка - Балта - 5

156-ті роковини перепоховання Тараса Шевченка - Балта - 6

«Кого проводжають так далеко й з такою шаною? Чи мужа, що йому притаманні воєнні доблесті, чи урядовця, який уславився на полі суспільної діяльності, діючи потугою влади й закону? Ні, братіє, це Тарас Шевченко! Хто тут не знає його? Він якийсь час був воїном, але рядовим; він не був і цивільним урядовцем; та ім’я його відоме цілому краю, та діла його славетні: його Славний розум, його живі думки й почуття, що ними пройняті його твори, глибоко запали у серця та душі співвітчизників», — виголосив у своїй надгробній промові протоієрей Мацкевич, коли тіло Кобзаря нарешті знайшло спочинок на його рідній землі.

Поделиться статьей в социальных сетях: