>

Ідея. Досвід. Практика

Бібліотека - семінар - Татарбунари

До бібліотек щодня приходять різні люди. Це маленькі діти, школярі, молодь та люди старшого віку. Для того, щоб вони не втрачали бажання відвідувати бібліотеки, необхідно знати, що цікавить користувачів сьогодні, а також потрібно вміти передбачати їхні інформаційні потреби. Саме тому створення позитивного іміджу бібліотеки, формування надійної репутації серед широкої громадськості стає основою сучасного бібліотечного закладу. Наш користувач змінюється, йому потрібна різнопланова якісна інформація. Тому бібліотекарям необхідно постійно навчатись та удосконалювати свої комунікативні навички, пропонувати нові форми інформаційних послуг, не забувати про старі форми роботи, а саме головне підвищувати свою професійну майстерність. Поділитись своїм досвідом та новими креативними ідеями завідувачі сільських бібліотек — філій Татарбунарської ЦБС мали можливість на черговому семінарі.

Так, Гриценко С.В., завідувачка Приморської сільської бібліотеки-філії поділилася на семінарі своїм досвідом, презентуючи свято до Дня села «Ти з дитинства наймиліша, моя рідна сторона». В основі сценарію цього заходу вона використала приклад телепрограми «Україна від А до Я». Впродовж п’яти місяців завідувачка провела величезну краєзнавчу пошукову роботу. Адже кожна літера цієї незвичайної абетки була пов’язана з історичними подіями та мешканцями села Приморське. Слова шани звучали найстарішим мешканцям села та ветеранам Другої Світової війни, хлопцям, які захищають незалежність нашої держави у зоні АТО. Не залишились осторонь знамениті земляки, які своїми іменами прославили рідне село. Були згадки і про першу випускницю школи, і про перший трактор, і про історію побудови церкви Святого Миколая в селі та багато іншого.

Новим в роботі сільських бібліотек-філій виявилась спільна діяльність, яка перетворилась в своєрідний марафон проведення спільних заходів в бібліотеках сіл Глибокого, Баштанівки, Нерушаю та Борисівки. Із власного досвіду завідувачка Баштанівської сільської бібліотеки-філії Буза О.В. представила краєзнавче свято «Чарівний світ вишиванки. Зустріч з місцевими майстринями», який готувався і проводився разом із завідувачками Нерушайської, Глибоківської та Борисівської сільських філій. Олена Вікторівна ознайомила присутніх на семінарі колег, як з’явилась ідея проведення заходу, як збирались матеріали, які вироби місцевих майстринь презентувалися (вишиті рушники, серветки, картини, сорочки, ікони вишиті бісером). Разом чотири бібліотеки провели цікавий та колоритний захід. Завідувачка Глибоківської сільської бібліотеки — філії Реіляну С.В. в свою чергу представила захід, куди завітали справжні любителі чаю та колеги. Тут були презентовані різноманітні фіто чаї, самовари, варення, все приготоване власне руками самих бібліотекарів. Завідувачка Нерушайської сільської бібліотеки-філії Белінська Т. В. презентувала спільний захід до Всесвітнього дня поезії.

Кожна бібліотека прагне до максимального розкриття змісту своїх ресурсів для користувачів. Дієвим засобом впливу на формування читацької уваги є книжкова виставка. Пошук нових креативних підходів до оформлення бібліотечних виставок втілює у свою роботу завідувачка Дивізійської сільської бібліотеки — філії Бойко А. І. В кожну виставку бібліотекар вкладає частку душі та серця, тому вони і привертають увагу всіх, хто відвідує бібліотеку. «В оформленні різних виставок, експозицій та стендів, ми намагаємось здивувати своїх читачів не традиційністю, унікальністю. А найкраще — долучити їх самих до процесу оформлення», — так ділилася Алла Іванівна досвідом своєї роботи.

Говорячи про обмін досвідом між сільськими бібліотекарями, хочеться зауважити, що інформація була цікавою та пізнавальною, а ще більш цінним було те, що колеги, поділившись власним досвідом та напрацюваннями, взамін отримали ще більше ідей для втілення в роботі у своїй бібліотеці. І задача районної бібліотеки, як методичного центру — знайти і допомогти бібліотечним працівникам впроваджувати найефективніші форми роботи для залучення до читання нових користувачів.

Ганська О.Б., методист Татарбунарської районної бібліотеки

Поделиться статьей в социальных сетях: