>

ЄС та Одещина тепер стали ближчими у ділових стосунках

зустріч голови ОДА Максима Степанова та Посла ЄС в Україні Хьюго Мінгареллі

В Одеській облдержадміністрації відбулася зустріч голови ОДА Максима Степанова та Посла ЄС в Україні Хьюго Мінгареллі. Під час діалогу вони домовились про співпрацю у питаннях прискорення економічного розвитку та процесів реформування в Одеській області. Планується, що це сприятиме ефективності антикорупційної діяльності, вирішенню проблем вимушено переміщених осіб, поліпшенню підтримки малого та середнього бізнесу та залученню інвестицій в регіон, повідомляє прес-служба ОДА.

“Ми дуже вдячні Європейському союзу за ту підтримку, яку вони надають Україні у будь-яких питаннях. Зокрема, це стосується економічного розвитку та стійкої позиції щодо російської агресії на Сході України. Я розповів пану Послу про ті процеси, які відбуваються в Одеській області, про наші програми підтримки малого та середнього бізнесу, програми щодо медичного обслуговування, освіти, питання, які пов’язані з переселенцями. Ми дуже розраховуємо на підтримку і домовились, що в певних напрямкам ми її отримаємо”, — зазначив голова Одеської ОДА Максим Степанов.

У свою чергу, Посол ЄС в Україні Хьюго Мінгареллі підкреслив, що однією з цілей його візиту на Одещину було ще раз наголосити, що Європейський союз підтримує незалежність та суверенітет України, а також ті процеси реформування, які розпочато чотири роки тому.

“Разом із головою Одеської обладміністрації ми переглянули програми підтримки в таких сферах, як боротьба з корупцією, децентралізація, розвиток малих та середніх підприємств, підтримка місцевих громад. Ми хочемо покращити та посилити нашу співпрацю у цих секторах, тому що Україна є пріоритетною країною для Європейського союзу. А Одеський регіон має дуже великий вплив на ЄС. Тож ми дуже раді бути тут та підтримувати процес модернізації, процес політичного та економічного розвитку”, — розповів Хьюго Мінгареллі.

Також голова Одеської ОДА Максим Степанов наголосив, що у ході зустрічі було обговорено, що, окрім діяльності антикорупційних органів, які вже створені в Україні, дуже важливою є робота над унеможливленням корупції.

“Це, перш за все, зміна законодавства, прозорі процедури та їх вдосконалення. Ми домовились з паном Послом, що будемо запозичувати найкращий досвід, який існує в Європейському союзі”, — зазначив Максим Степанов.

Хьюго Мінгареллі висловив готовність надати цей досвід.

“Минулого року ми запустили ініціативу ЄС щодо боротьби з корупцією. Її експерти надають поради та проводять тренінги для антикорупційних інститутів у Києві, але вони приїжджають також до обласних центрів, надають підтримку муніципалітетам та органам влади на місцях. Мені здається, вони можуть бути корисними і тут”, — додав Хьюго Мінгареллі.

Зазначимо, це перший офіційний візит Посла на Одещину.

Поделиться статьей в социальных сетях: