>

Іллічівський порт готується до аудиту

Іллічівський морський порт - аудит

В Адміністрації Іллічівського морського порту відбулось засідання Ради морського порту Чорноморськ. У заході взяли участь: Микола Севирін – начальник служби забезпечення безпеки мореплавства та екологічної безпеки ДП «АМПУ», начальник Іллічівської філії ДП «АМПУ», голова Ради порту Вячеслав Волошин, заступник мера м.Чорноморська Юрій Крук, представники портових операторів тощо.

Нарада розпочалася з обговорення заходів щодо підготовки України до обов’язкового аудиту IMO.

Микола Севирін зробив акцент на актуалізації Системи управління безпекою на терміналах порту, наявності нормативних документів, що регулюють основну діяльність підприємства тощо. Керівник запропонував портовим операторам разом з Іллічівською філією ДП «АМПУ» підготувати у встановлений термін загальний План об’єктних навчань щодо ліквідації аварійних ситуацій. Після узгодження цього Плану з керівництвом АМПУ, в порту планується провести спільні навчання, які покажуть динаміку готовності порту до обов’язкового аудиту IMO.

Вячеслав Волошин наголосив на важливості підготовки до аудиту Міжнародною морською організацією та підкреслив, що порт повсякчас повинен бути готовим до надзвичайних ситуацій, незалежно від очікуваної перевірки.

На нараді також розглядалися питання щодо реалізації інфраструктурних проектів Іллічівської філії ДП «АМПУ». Зокрема, голова Ради порту Вячеслав Волошин проінформував присутніх про хід реалізації проектів і заходів, передбачених Планом розвитку морського порту Чорноморськ, поточний стан і перспективний розвиток внутрішньої акваторії 1-го та 2-го ковшів Сухого лиману.

З огляду на те, що 06 квітня 2018 року Адміністрація морських портів України (АМПУ) і «China Harbour Engineering Company Ltd.» (CHEC) підписали два договори на проведення днопоглиблення в морському порту Чорноморськ, особливу увагу учасники заходу приділили питанням регулювання руху суден під час проведення днопоглиблення підхідного каналу та 1-го ковша Сухого лиману. Головний диспетчер ІФ ДП «АМПУ» Петро Жорін запропонував портовим операторам узгодити питання щодо проведення швартових робіт в певні проміжки часу, так звані «вікна». Учасники наради погодилися з тим, що треба знайти розумний баланс між необхідністю проведення днопоглиблення та змінно-добовим плануванням роботи порту.

У частині розвитку гідротехнічних споруд пріоритетною на цей час є реконструкція причалу №1 з днопоглибленням у кордоні до 15 м. Аукціон з цього питання призначено на 26.04.2018. Термін виконання робіт за проектом складе 14 місяців, без виведення причалу з експлуатації.

Члени Ради порту також приділили увагу питанню соціальної відповідальності при реалізації проектів розвитку у рамках державно-приватного партнерства. Юрій Крук акцентував увагу присутніх на налагодженні соціального діалогу і обов’язковому збереженні для співробітників робочих місць з урахуванням можливого заходу в порт глобального оператора контейнерних терміналів – компанії «Hutchison Ports».

Крім того, у ході засідання учасники обговорили питання підготовки до святкування 60-річчя морського порту Чорноморськ та прийняли до членів Ради порту ТОВ «ЕКО Ресурс Холдінг» та уповноважену особу від трьох профспілкових організацій порту.

Поделиться статьей в социальных сетях: