>

Ірина Геращенко: «Ми будемо за них боротися. За негайний доступ лікарів. Адвокатів. За звільнення»

Стосовно звільнення українських моряків перший заступник голови ВРУ Ірина Геращенко повідомила наступне: 

 

«З усіма відповідними міністерствами і відомствами зараз ми займаємося питанням правової допомоги нашим морякам, підло захопленим країною — агресором. Росія планує влаштувати псевдосудилища над хлопцями. Очевидно, що « покази» вибивалися кдбшними незаконними методами і тортурами.
Ми очікуємо від світу більш жорсткої реакції з вимогою негайно звільнити хлопців.
І- це мій КРИК і БІЛЬ — як ми можемо апелювати до світу про долю хлопців, коли більшості українських політиків і кандидатів в президенти долі захоплених моряків глибоко байдужі, вони не згадали за них жодним словом ! Й світ, і суспільство це бачили…..
Ми ж будемо за них боротися. За негайний доступ лікарів. Адвокатів. За звільнення».

 

Нагадаємо, що під ас останнього засідання Верховної Ради Ірина Геращенко під час свого виступу згадала затриманих українських моряків: «Я теж хочу розпочати це засідання з трьох прізвищ – Василь Сорока 1991-го року народження, Артеменко Андрій 1994-го року народження, Андрій Ейдер 1999-го року народження. Сьогодні батько Андрія написав у Facebook: «Я пишаюся своїм сином». Ми всі пишаємося цими хлопцями, які юні, молоді здійснили супротив російському агресору. І вони молодці».

«І сьогодні, коли три години лідери фракцій скандували і кричали в кабінеті голови ВР, ви думаєте, вони оці прізвища називали? Ні, вони говорили «вибори-вибори». А в цей час у Нью-Йорку йшло засідання Радбезу ООН, і єдина людина, яка там «вибори-вибори» – це представник Росії в ООН. Він говорив про те, що в Україні чекають виборів. Так ось, Москві ми хочемо передати: «Вибори в Україні робитиме український народ, а не Москва, і тільки він їх робитиме», – наголосила Геращенко. 

 

Як ми вже повідомляли, Верховна Рада проголосувала за запровадження воєнного стану в 10 областях Україні. Нагадаємо, ранком неділі, 25 листопада, в районі Керченської протоки корабель РФ протаранив український буксир. Унаслідок зіткнення в українського судна булі пошкоджені головний двигун та обшивка. Згодом стало відомо: РФ перекрила Керченську протоку та підняла в небо вертольоти. Через агресію РФ Президент України Петро Порошенко зібрав Воєнний кабінет. Також Україна скликала екстрене засідання Ради Безпеки ООН.

Поделиться статьей в социальных сетях: