>

Історичними стежками Татарбунарщини

гра-квест «Історичними стежками Татарбунарщини»

Важливим складником історичної пам’яті будь-якої нації та народу є культурна спадщина. Тому у всьому світі 18 квітня відзначають Міжнародний день пам’яток та визначних місць. В Україні цей день має назву − День пам’яток історії та культури. Унікальні культурні надбання, які тисячі років створювалися на славетній українській землі попередніми поколіннями, є невід’ємною складовою спадщиною народу України.

Наше місто Татарбунари має давню та цікаву історію. Воно в різні часи належало і до Римської імперії, і до Молдовського королівства, було під владою Туреччини та Російської імперії. Назва міста також несе в собі частку тих далеких часів.

Одним із напрямків виховання у молоді патріотизму та любові до Батьківщини, є пізнання історії рідного краю — краю своїх пращурів, їхніх традицій. Працівники центральної районної бібліотеки та районного історико-краєзнавчого музею підготували і провели гру-квест «Історичними стежками Татарбунарщини» із студентами ПТАУ.

Спершу дві команди — «Амазонки» та «Круті хлопці» отримали мапи квестової зони. На них були позначені зупинки, де на учасників чекали спеціальні «агенти» — бібліотекарі із завданнями для команд. Юнаки та дівчата, виконуючи завдання біля пунктів призначення, отримували елемент пазлу та додаткову цікаву інформацію про події, людей, будівлі та багато іншого, що має відношення до історії міста Татарбунари. Всього було дев’ять зупинок: пам’ятник О.С. Пушкіну; дерево, якому понад 100 років; джерела — «Олеко», «Земфіра і Олеко», «У лукомор’я», стара поштова станція, перша електростанція та інші.

Варто зазначити, що для того, аби команди краще орієнтувалися, їх супроводжували координатори — бібліотекар ПТАУ Гатєва А.В. і працівник районного історико-краєзнавчого музею Найдьонова-Кіріяк І.В.

В кінці квесту із усіх зібраних елементів пазлу студенти склали пам’ятник Татарбунарському повстанню.

Гажийська Н. В., провідний бібліотекар відділу обслуговування ЦБ

Найдьонова-Кіріяк І.В., екскурсовод районного історико-краєзнавчого музею

Поделиться статьей в социальных сетях: