>

Із африканською чумою на Одещині почнуть боротися ще сильніше

Африканська чума - посилення боротьби

Серед методів боротьби із поширенням вірусу: жорсткий контроль за продукцією свиногосподарств, збільшення забійних пунктів, роз’яснювальна робота серед населення, дезінфенкція транспорту для перевезення поголів’я тощо. Про це 6 листопада повідомив під час селекторної наради заступник голови ОДА Олександр Терещук, повідомляє прес-служба ОДА.

«З початку цього року в області зафіксовано лише 8 випадків, а у минулому — 23. У нас вже є позитивний досвід профілактики африканської чуми свиней — у Подільському районі запроваджено систему жорсткого контролю за реалізацією м’ясної продукції у галузі свинарства. Там на ринки потрапляє м’ясо з сертифікованих забійних пунктів. Таку систему потрібно запроваджувати у всіх районах області, щоб попередити поширення вірусу. Також треба інформувати населення, що держава відшкодовує збитки за ліквідацію зараженого поголів’я свиней», — наголосив заступник голови Одеської ОДА Олександр Терещук.

На території Одеської області діє 115 свиноферм, поголів’я складає понад 300 тисяч. За даними керівника Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області Володимира Кустурова, для мінімізації поширення вірусу необхідно встановити на всіх фермах огородження, забезпечити персонал спецодягом та проводити регулярну дезінфекцію.

Поделиться статьей в социальных сетях: