>

Із теплом до ближніх

Міжнародний день інвалідів - Ізмаїл

Заходи із нагоди Дня інвалідів тривають вже два тижні. 3 грудня увесь світ відзначає Міжнародний день інвалідів. Звичайно, цей день не можна називати святковим, деякі люди від народження чи через важку хворобу не мають усіх складових здоров’я. Проте вони мають безмежну духовну силу. Люди з фізичними вадами — це люди з обмеженими можливостями.

Жителі м.Ізмаїла та Ізмаїльського району не залишилися байдужими до таких людей. З 1 по 13 грудня проходили заходи, які привернули увагу до проблем людей з обмеженими можливостями, захисту їх гідності та дотримання їх прав, участі інвалідів в житті суспільства.

В Ізмаїльському Палаці культури ім. Т.Г. Шевченко 2 грудня відбувся концерт «Ми живемо, щоб нести світу добро і красу», присвячений Міжнародному дню людей з обмеженими можливостями. На сцені виступили хореографічний колектив «Непоседы», «Джаліла», клуб спортивно-естрадного танцю «Конфетті», народний хор ветеранів війни та праці ПК ім. Т.Г.Шевченка, клуб бально-спортивного танцю «Dream dance», вихованці ДМШ №2 Ксенія Дорошенко та Аліна Сухарева, студія танцю «Без границ», хореографічний колектив «Шеррі денс», Марія Мазоха, Уляна Колос, вихованці ДШМ ім. С.А. Малаховського Олеся Кічук та Давид Хачатрян.

Після завершення концерту в фойє Палацу культури були вручені продовольчі набори всім малозабезпеченим городянам з обмеженими фізичними можливостями.

В залі обласного центра національних культур також пройшли свята для дітей інвалідів. На сцені виступали дитячі вокальні ансамблі «Козачата» та «Веснянка»; Танцювальні колективи «Драйв», «Краплинка», «Позитив» та інші.

З метою привернення уваги учнів, вчителів та батьків до вирішення проблем людей з обмеженими фізичними можливостями, поліпшення стану соціальної захищеності інвалідів в школах міста та району протягом двох тижнів були проведені виховні заходи, бесіди, акції, лекції, свята для дітей інвалідів, класні години.

Наприклад, група учнів 6-Б класу Бросківської ЗОШ на чолі із соціальним педагогом Малаховою М.В. відвідали свого однокласника Тарасенка Ігоря, який є інвалідом дитинства.

Серед учнів 5 класу (класний керівник — Шелестюк А.В.) Матроського НВК був проведений виховний захід, з метою розвитку особистісної культури учнів, толерантного ставлення до людей з обмеженими можливостями, подолання соціальних бар’єрів.

На підтримку дітей з особливими потребами учні 5-7 класів Утконосівської ЗОШ презентували свої малюнки «Вони як і ми» та прийняли участь у акції милосердя «Долонька щастя», спрямована на допомогу хворим дітям та дітям-інвалідам під час їх лікування та перебування в лікарнях.

В Першотравневській ЗОШ протягом тижня класними керівниками та соціально-психологічною службою були проведені бесіди, батьківські збори, лекція-презентація, агітаційний лист «3 грудня — Міжнародний день інвалідів», година спілкування «Що людині потрібно для щастя».

Нагадаємо: в 1992 році Генеральна Асамблея ООН своєю резолюцією проголосила 3 грудня Міжнародним днем інвалідів, з метою підвищення обізнаності та мобілізації підтримки важливих питань, що стосуються включення людей з інвалідністю, як в громадські структури, так і процеси розвитку.

Ми закликаємо проявити милосердя, добрим словом і чуйним ставленням допомогти землякам з обмеженими фізичними можливостями долати труднощі.

Люди з особливими потребами — особливі люди, і поводитися з ними потрібно також по особливому.

Инга БАБАЯН

Поделиться статьей в социальных сетях: