>

Колишні громадські активісти підозрюються у злочинних нападах

учасники громадських рухів - колишні співробітники міліції - прокуратура

Одеська місцева прокуратура №4 здійснює процесуальне керівництво у справі стосовно групи підозрюваних у розбої, незаконну заволодінні авто та шахрайстві.

До вказаної групи входили учасники громадських рухів та колишні співробітники міліції.

У липні цього року вони пограбували іноземця у Суворовському районі. При цьому зловмисники погрожували насильством та зброєю, відібрали у потерпілого сумку з коштами у різних валютах на суму понад 130 тис грн та заволоділи його автомобілем «Mersedes-Benz E270 CDI».

Пізніше двоє зловмисників орудувували під виглядом співробітників правоохоронних органів. Прибувши до будинку, де мешкав інший іноземець, вони поставили вимогу перевірки помешкання на предмет зберігання наркотиків. У квартирі ділки забрали «для перевірки» у господаря кошти та телефон загалом на понад 20 тис грн, а також автомобіль марки «Пежо 607».

У вересні 2017 року двох «гастролерів» викрили та затримали правоохоронні органи та за клопотанням прокуратури їх арештовано.

Згодом під час розгляду клопотання прокуратури про продовження строків арешту Суворовським районним судом одному з підозрюваних — колишньому працівнику міліції відмовлено в продовженні строку тримання під вартою та визначено цілодобовий домашній арешт.

На вказане рішення прокуратурою внесено апеляційну скаргу.

Щодо іншого підозрюваного судом розпочато розгляд клопотання лише через 4 дні після його подання.

Через таке порушення судом вимог Закону, фігуранта злочину звільнено з-під варти через закінчення строку дії попередньої ухвали.

У зв’язку з цим прокуратура 12 грудня направила до суду клопотанням про взяття його під варту.

Крім того прокуратура звертатиметься до Вищої ради правосуддя, оскільки такими діями суддя допустив грубе порушення діючого законодавства, що призвело до істотних негативних наслідків, повідомляє прокуратура Одеської області.

Поделиться статьей в социальных сетях: