>

Команда французького фрегату «Ла Файєтт» знайомиться із Одесою

Команда французького фрегату «Ла Файєтт»

Саме корабель ВМС Французької Республіки фрегат «Ла Файєтт» став першим іноземним кораблем, який відвідав з дружнім візитом український порт після передислокації у 2014 році ВМС ЗС України на материкову частину України через анексію Російською Федерацією території Автономної Республіки Крим і міста Севастополя. Про це сьогодні, 30 листопада, заявив перший заступник командувача ВМС ЗС України контр-адмірал Андрій Тарасов під час протокольної зустрічі з командиром фрегату ВМС Французької Республіки «Гєпратт», який прибув з візитом до порту Одеси.

Перший заступник командувача ВМС ЗС України в особі командира корабля капітана 1 рангу Жака Малара подякував французькій стороні за підтримку ВМС ЗС України, у тому числі в питанні підготовки майбутніх флотських офіцерів. За його інформацією, планується стажування курсанта Інституту ВМС Національного університету «Одеська морська академія» на фрегаті «Гєпратт». У зв’язку з цим, контр-адмірал Андрій Тарасов висловив переконання, що для військовослужбовця значення стажування на такому сучасному кораблі, яким є фрегат «Гєпратт», важко переоцінити.

Своєю чергою, капітан 1 рангу Жак Малар побажав Військово-Морським Силам України швидкого відновлення спроможностей після подій 2014 року. За його словами, фрегат «Гєпратт» також матиме можливість зробити свій внесок у відновлення Військово-Морських Сил України, взявши на борт для стажування українського курсанта. Він запевнив, що будуть створені усі належні умови для проходження цього стажування. Офіцер подякував українській стороні за теплий прийом і чітку організацію забезпечення візиту.

Візит фрегату «Гєпратт» до порту Одеси триватиме з 30 листопада до 3 грудня.

Прес-центр Командування ВМС ЗС України

Поделиться статьей в социальных сетях: