>

Крути — бій за майбутнє

«Безсмертна слава лицарів Крут» - Татарбунарська бібліотека

29 січня 2018 року в Україні відмічається 100-річчя бою під Крутами. Триста юних борців за волю України стали супроти жорстокого ворога і стримували наступ на Київ шеститисячної червоної армії. Бій під Крутами затримав наступ противника на Київ на чотири дні, що дало можливість українській делегації підписати Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність. Ця битва на довгі роки стала для українського народу символом героїзму молодого покоління в боротьбі за незалежність нашої держави.

Герої не вмирають, вони живуть у пам’яті і справах наступних поколінь. В Татарбунарах 29 січня в читальному залі центральної районної бібліотеки відбулася історична година «Безсмертна слава лицарів Крут» для студентів Татарбунарського ПТАУ. Молодь із цікавістю слухала розповідь бібліотекарів про передісторію. Також до заходу в бібліотеці була оформлена виставка — реквієм, яка відкрила сторінки історії про події 100-річної давнини, юні читачі ознайомились з книжковою виставкою та вшанували пам’ять героїв поетичними рядками. Особливо присутнім сподобався перегляд мультимедійної презентації «Битва під Крутами».

«Безсмертна слава лицарів Крут» - Татарбунарська бібліотека - 1

На цьому заході була присутня голова громадської організації «Просвіта» Руденко Л. В., яка виступила перед слухачами з розповіддю про минулих та сучасних героїв України, які показали відданість за свою батьківщину.

Захід завершився хвилиною мовчання в пам’ять героїв, які загинули на залізничній станції Крут та поховані на Аскольдовій могилі у Києві.

Ірина МАЗУР,
бібліотекар Татарбунарської районної бібліотеки

Поделиться статьей в социальных сетях: