>

Лиха коса Голодомору

Книжкова виставка «Згадати тих, кого забрала біда» - Татарбунари

«Був дивний край, позначений красою, —
І враз війнуло жахом, пустотою».

Минуло 85 років з часу однієї з найжахливіших трагедій в історії українського народу – голодомору 1932-1933 років, який наче страшний, ненажерний молох, поглинув мільйони життів людських. Чим можна пояснити акт геноциду проти української нації, народу? Відходять у небуття очевидці того страхіття, але народна пам’ять про жахливий злочин не вгасає, болем пронизуючи свідомість поколінь.

Книжкова виставка «Згадати тих, кого забрала біда» - Татарбунари - 2

Під час години пам’яті «Свіча пам’яті не згасне», яка відбулася 22 листопада для студентів ПТАУ, бібліотекарі Татарбунарської центральної районної бібліотеки розказали, якими були соціально-політичні передумови голодомору, ознайомили з так званим Законом «п’яти колосків». Закон передбачав за розкрадання колгоспного і кооперативного майна «розстріл із конфіскацією всього майна і з заміною за пом’якшуючих обставин позбавленням свободи на термін не нижче 10 років теж із конфіскацією всього майна». Амністія у цих випадках заборонялась. На літо 1933 року за цим законом було засуджено 150 000 осіб. Зокрема, засуджували дітей, які намагалися знайти хоч якусь їжу.

Книжкова виставка «Згадати тих, кого забрала біда» - Татарбунари -1

Ніщо не може залишити байдужим до цієї страшної сторінки нашої історії. Представлена книжкова виставка «Згадати тих, кого забрала біда» містить багато документів і свідчень, художніх творів, які розкривають тему Голодомору. Хвилиною мовчання, тримаючи в руках запалені свічки, студенти вшанували пам’ять мільйонів українських людей, які загинули мученицькою смертю від голоду, заподіяного сталінським режимом у 1932-1933 рр. Такі болючі явища не можуть ніколи зникнути з людської пам’яті. Ніколи!

Ірина МАЗУР, бібліотекар

Поделиться статьей в социальных сетях: