>

Лісовики Великої Михайлівки вийшли на мітинг із вимогою зберегти галузь лісогосподарства

мітинг працівників Великомихайлівського держлісгоспу

Сьогодні на центральній площі селища Велика Михайлівка відбувся мітинг працівників Великомихайлівського держлісгоспу на підтримку Всеукраїнської акції щодо збереження цілісності лісогосподарської галузі, підприємств, як юридичних осіб, структурної вертикалі державного управління, належного фінансового забезпечення підприємств.

На мітингу виступив директор Великомихайлівського лісового господарства Дядюк М.М., який в своїй промові звернув увагу на те, що 15 листопада цього року Кабінет Міністрів України з подачі Міністерства аграрної політики і продовольства кулуарно, в порушення власного ж регламенту схвалив «Стратегію реформування лісового господарства на період до 2022 року», яка навіть не узгоджена з Держлісагенством та іншими необхідними відомчими міністерствами. Разом з тим передбачається створення «новоутворенного суб’єкта господарювання з корпоративними правами».

На мітингу виступали: голова профспілки Великомихайлівського держлісгоспу Контарєв С.С., лісничий Захарівського лісництва Хомич В.В., лісничий Великомихайлівського лісництва Ващенко М.Г.

В словах кожного з виступаючих лунало обурення проти дій Міністерства аграрної політики та продовольства і Кабінету Міністрів України, які унеможливили діяльність державних лісогосподарських підприємств півдня та сходу країни, що призвело до звільнення фахівців-лісівників (по Великомихайлівському лісгоспу на 50 %), яке веде до загрози забезпечення охорони та захисту лісових насаджень. Як сказав лісничий Ващенко М.Г., реформи повинні мати результат, а не наслідки.

Та ситуація, яка склалась в лісовому господарстві на теперішній час, швидше призведе до небажаних наслідків, до можливих техногенних катастроф та серйозного ускладнення соціальної обстановки в нашому регіоні, а не до бажаного покращення.

Організована акція протесту відбулася для припинення дій Уряду, що ведуть до знищення лісової галузі, захисту лісів південно-східного регіону України та конституційного права людей лісівничих професій мати роботу за фахом і гідну заробітну плату.

Всеукраїнській акції протесту передували Всеукраїнські збори профспілкового активу лісогосподарської галузі, які відбулися 23 листопада 2017 року і на яких прийнята резолюція. В резолюції одними з перших вимог:

  • Відмінити рішення Кабінету Міністрів від 15 листопада 2017 року «Щодо схвалення Стратегії реформування лісового господарства на період до 2022 року»;
  • Взяти за основу проект «Стратегії розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період до 2022 року», розроблений фахівцями лісової галузі, міжнародних експертів та всіх зацікавлених сторін з подальшим доопрацюванням та широким обговоренням в суспільстві та узгодженням з галузевою профспілкою.

Учасники акції вимагають:

  1. Терміново відновити фінансування лісогосподарських заходів південно-східного регіону.
  2. Припинити практику призначення на керівні посади лісової галузі спеціалістів, які не мають фахової освіти та відповідного досвіду роботи в лісовій галузі.
Поделиться статьей в социальных сетях: