>

Любій Балті від щирого серця

виставка виробів декоративно-прикладного мистецтва - Балта

Творчість – засіб, за допомогою якого людина, розмовляє з навколишнім середовищем, говорить те, що неможливо сказати словами або показати рухами. Візерунки, кольори, фарби, нитки, дерево… — все це «слова» за допомогою яких творча людина розповідає, що в неї на душі, як вона бачить світ, що вона відчуває.

Римський поет-сатирик Децим Юній Ювенал говорив: «Вимовити слова своєї душі!»

В той час, коли митець бачить або чує реакцію на свій твір, він почуває себе реалізованим і потрібним суспільству.

Балтська районна організація інвалідів завжди бере активну участь у житті міста. В рамках святкової програми з нагоди дня міста була проведена велика виставка виробів декоративно-прикладного мистецтва, в якій взяли участь громадські організації, а також школи і дитячі гуртки. Однак роботи інвалідів були відзначені високим професіоналізмом і креативністю. Члени організації дуже багато займаються творчістю. На виставці були представлені кращі роботи людей з інвалідністю.

Зінаїда Афанасіївна Чубар, якій виповнилось 75 років, але вона ані жодної хвилинки не сидить без діла, та є прикладом для всіх, серед величезної кількості своїх шедеврів змушена вибрати лише невеличку частину. Всім відвідувачам виставки сподобались її великі аплікації з хутра «Зима», «Зимовий пейзаж», «Мій дім». Надзвичайно вишукане пончо, в’язане гачком, хотіли придбати, але Зінаїда Афанасіївна вкладає в свої роботи часточку свого серця і душі, а тому не може з ними розлучитися. Навесні проходила виставка робіт цієї працелюбної жінки в краєзнавчому музеї.

Лідія Кошаринська здивувала всіх глядачів високою майстерністю вишивальниці. Були представлені вишиті ікони, а також рушники. Виставка робіт цієї майстрині теж відбудеться найближчим часом в музеї.

Юрій Єлістратов представив роботи різних жанрів: сумка та туніка, виконані гачком, аплікація з монет «Грошове дерево», яка завжди викликає захоплення у відвідувачів виставок та інші роботи. Ця людина взагалі не тримала раніше гачка в руках, завдяки заняттям в організації, які проводить Тамара Григорівна Москаленко, навчився, і це стало його головною справою в житті.

Марія Коломійчук — дівчина на візочку, разом з мамою Наталею Коломійчук та бабусею Надією Бузовською представили багато різних робіт. Особливо всім сподобались вишиті мініатюрки, а також аплікації з тканини та розпис по склу. Марійка хворіє на ДЦП і ручки у неї слабкі, однак творчість допомагає їй розвивати моторику рук та, звичайно, самовиражатись. Вся сім’я її підтримує.

На думку міського голови Сергія Мазура організація інвалідів є найактивнішою громадською організацією міста.

Голова організації Надія Лєнц надихає всіх своїм прикладом та оптимізмом. Члени організації постійно працюють над собою. І попереду їх чекає ще більше перемог та визнання.

Оксана ЄЛІСТРАТОВА, м.Балта

Поделиться статьей в социальных сетях: