>

Максим Степанов: «Якщо Одеський припортовий завод не приватизують — він перетвориться на металобрухт»

Одеський припортовий завод - приватизація

Приватизацію Одеського припортового заводу треба закінчити найближчим часом, інакше цей актив знеціниться. Про це в ефірі телеканалу «Прямий» заявив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

«Завод працював з березня по липень, потім він вкотре зупинився, зараз знову запускається. На тлі зростання промислового виробництва, у нас спостерігається падіння показників хімічної промисловості у розмірі 29%. Тому Одеський припортовий завод потрібно приватизувати — іншого шляху не існує. Так, може, колись його оцінювали і в мільярд, але на даний момент ситуація така, якою вона є. І якщо ми його найближчим часом не продамо і не запустимо, то він взагалі нічого не коштуватиме — це буде купа металобрухту», — наголосив Максим Степанов.

На думку очільника Одеської області, держава не може стати більш ефективним власником заводу, аніж приватний інвестор. За словами Максима Степанова, на ОПЗ працюють 3,5 тисячі людей, а для міста Южне це підприємство є бюджетоутворюючим.

Зазначимо, учора, 9 листопада, депутати Верховної Ради ухвалили за основу законопроект про приватизацію державного майна, згідно якого приватизація держмайна буде здійснюватись шляхом продажу об’єктів права державної власності на аукціоні. Проектом закону встановлюються вимоги до проведення аукціонів об’єктів малої та великої приватизації.

Нагадаємо, у липні 2016 року Фонд державного майна України не зміг продати Одеський припортовий завод. Тоді жодна з компаній не подала заявку на участь в конкурсі за стартовою ціною 13,175 мільярдів гривень. Уряд України знизив ціну заводу у 2,5 рази — до 5,16 мільярдів гривень. В грудні 2017 року провалилася чергова спроба приватизувати 99,6% акцій ОПЗ. Однією з причин називалася завищена ціна об’єкта, а також борги. Після цього Фонд держмайна називав «реалістичними» термінами продажу лютий або квітень 2018 року.

Довідка:
Одеський припортовий завод — одне з найбільших державних підприємств у хімічній галузі України. Знаходиться на території міста Южне, в 47 км від Одеси, спеціалізується на виробництві аміаку і карбаміду.

Поделиться статьей в социальных сетях: