>

Майстер, що створює ікони

Майстер, ікони

Майор запасу морської авіації, який ніс службу і на крайній півночі, і на Далекому Сході, і в Криму, і в східних країнах, відслужив і повернувся в рідне Цебрикове Великомихайлівського району. Повернувся син до хворої матері, яку поставив на ноги після інсульту, і зараз доглядає її.

Сергій Миколайович Симонов не лише технік літаків, покликання якого — небо, він ще й внук діда столяра-червонодеревця Тітомира. В дитинстві цікавився роботою діда, сам потрошки займався випалюванням та різьбою по дереву, але небо взяло своє. На сьогоднішній день столярство, різьба по дереву — це його робота.

Все, що можна зробити з дерева — під силу майстру-самоучці. Найскладніше в роботі — це ікони. Першим його творінням була книга-ікона, яку, нажаль, автор не дозволив сфотографувати, вважаючи ії недосконалою. На мій погляд, було все чудово, але майстру видніше. Мати Сергія Миколайовича розказала, які книги-ікони він робить зараз. Дивишся на цю книгу, а вона неначе справжня. Так і хочеться перегорнути сторінку. Настільки тонка робота.

З готових робіт на той час, коли я знаходилась в гостях у майстра, була лише одна ікона. На столі лежали два оклади для майбутніх ікон, заказаних для вінчання. Оклади для ікон робить Сергій Миколайович з рожевого бука. В своїй роботі використовує явір, червоне дерево. Сергій Миколайович досить таки принципова людина. Вкладаючи в кожну свою роботу частку своєї душі, він не буде робити ікону для людини, яка не вірить, а просто потурає моді та тішить своє самолюбство.

Розказав мені Сергій Миколайович про випадки, пов’язані з його іконами. Вислухавши їх, я ще раз впевнилась, якщо щиро віриш — дива трапляються, а виготовляти ікони може лише людина чуйна, з люблячим серцем та вірою в душі, яку вона вкладає в свої ікони.

В с. Цебрикове є два чудових майстра, з якими мені пощастило познайомитись. Я беру на себе сміливість припустити, що хоч один би з них не був би проти поділитись своїм вмінням, своєю майстерністю з підростаючим молодим поколінням. Чому б органам місцевого самоврядування не розглянути питання про створення гуртка різьби по дереву.

Людмила КРУГЛОВА

Поделиться статьей в социальных сетях: